Cyklisti si užili poznávanie Pienin

Cyklisti si užili poznávanie Pienin
13. júna 2017 Ing. Kristína Klimčáková

Prešov/Červený Kláštor (12. 6. 2017) – Cyklopátrania Prešovským krajom 2017 odštartoval prvý poznávací pretek v Červenom Kláštore. Napriek nepriaznivej predpovedi počasia sa Pieniny ukázali cyklistom v plnej kráse. Vychutnať si mohli známe i menej známe atraktivity, vrátane nových singletrails v Lechnici.

Základňou Cyklopátraní v Červenom Kláštore bol krásny areál KÚPEĽOV ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka. V sobotu 10. júna 2017 sa na štarte stretlo vyše 50 cyklistov, aby počas piatich hodín poznávali Pieniny a ich okolie. Spolu bolo pripravených 15 lokalizačných miest s rozličnou bodovou hodnotou. Miesta boli kombináciou kultúrnych, historických a prírodných pamiatok, nechýbali výhľady, zariadenia s občerstvením a tiež singletrails v Lechnici.

sinletrails-lechnica

Hoci meteorológovia predpovedali daždivé počasie, až do záveru pretekov bolo v Pieninách príjemne slnečno, neskôr polooblačno. Tesne pred 15.00 sa už prírodné živly ukázali v plnej sile a posledných cyklistov tesne pred cieľom zastihol poriadny lejak. Od ostatných súperov v cieli si tak vyslúžili búrlivý potlesk. Absolútnym víťazom Cyklopátraní v Červenom Kláštore sa stal Stanislav Haško, ktorý s časom 4 hod. 26 min. stihol obísť všetkých pätnásť bodov a pripísal si tak víťazné skóre 500 bodov.

KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka venovali absolútnemu víťazovi pobyt v Dome zdravia. Víťazi všetkých kategórií si odniesli medaily a ceny od KOCR Severovýchod Slovenska, Bicykle SG Prešov, Sulínky, OOCR Severný Spiš Pieniny a darčekové balíčky od kúpeľov. Všetci cyklisti sú zaradení do záverečného žrebovania o bicykel Škoda (žrebovanie sa uskutoční 9. 9. 2017 po Cyklopátraní v Prešove).

vitaz_Cyklopatranie-CK_Stano-ahsko

Vpravo víťaz Stanislav Haško, uprostred Vladimír Šmída z Kúpeľov červený Kláštor Smerdžonka, ktorý víťazovi odovzdal aj poukaz na pobyt v Dome zdravia. Vľavo riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska Martin Janoško. Okrem materiálov o turistických zaujímavostiach Prešovského kraja boli pripravené aj materiály o cezhraničnej spolupráci Slovenska a Poľska v rámci rozvoja a propagácie v programe cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko – Slovensko 2014 – 2020.

Pozývame na ďalšie Cyklopátrania: 22. júl Svidník, 19. august Malý Lipník, 9. september Prešov

SVS-cyklopatrania-2017-baner-do-aktualit-800x

Cyklo (10)

Cyklo (1)