Gospelový festival, muzikál na hrade aj rusínske slávnosti

Gospelový festival, muzikál na hrade aj rusínske slávnosti
6. augusta 2018 Ing. Kristína Klimčáková

Rozmanitosť. Tú v regióne severného Spiša a Pienin cítiť všade. Rozmanitá je príroda, kultúra, kuchyňa. Prvý prázdninový mesiac bude v najmenšom národnom parku Slovenska a v jeho blízkom okolí dôkazom tejto originality a jedinečnosti. Program pre návštevníkov je viac než pestrý.

 

Nezáleží na tom, či je cieľom návštevy severného Spiša turistika, objavovanie prírodných krás, cyklotúra, kúpeľná liečba, alebo hľadanie pokoja v duši. Na svoje si príde každý. Rodiny, priatelia aj jednotlivci. Bohatý júlový program sa začne hneď v prvý deň, a to gospelovým festivalom Breakfestival, ktorý opäť sľubuje nielen oddych od každodenného stresu pri jedinečnom hudobnom žánri, ale tiež zaujímavé prednášky a pútavé workshopy. Aj tento rok sa bude konať v KÚPEĽOCH ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka. Ducha poteší aj svätá liturgia v staroslovienskom jazyku, počas Cyrilometodských slávností pod hradom Ľubovňa, už 5. júla.

 

 

Hudobný zážitok pod osvieteným majestátnym hradom Ľubovňa ponúkne koncert jednej z najúspešnejších slovenských speváčok, Zuzany Smatanovej. Nezabudnuteľnú atmosféru je možné zažiť 13. júla. O pár dní neskôr, 16.-22. júla, sa tóny rozoznejú priamo na nádvorí hradu, a to počas muzikálu v podaní miestnych ochotníkov – Dlhý, Široký, Bystrozraký. Predstavenia sa budú konať štyrikrát za deň. Hrad však svoje brány otvorí i  počas júlovej noci, 27.7. Odvážnejší návštevníci môžu absolvovať nočnú prehliadku hradu a kochať sa pohľadom na nočnú oblohu bez svetelného smogu. Nádhera.

 

 

Svojskú hudbu, zvyky, tradície a gastronómiu zas v KÚPEĽOCH ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka predvedú 22. júla Rusíni, tretia najpočetnejšia menšina na Slovensku. Na Slávnosti kultúry Lemkov – Rusínov, okrem iných, vystúpi aj folklórny súbor Hornád a finalista súťaže Zem spieva, Štefan Štec. V tamojších kúpeľoch ožije počas leta aj strieborné plátno, a to priamo pod holým nebom. Kúpeľné kino na čerstvom vzduchu, to sú rozprávky a filmy rôzneho žánru.

 

Rodiny s deťmi si môžu na severnom Spiši a v Pieninách vychutnať nielen pohľad na Tri koruny z plte či raftu, návštevu čokoládovne v Hniezdnom, ale aj pravý život rytiera v Stredovekom vojenskom tábore. Streľba z luku alebo kuše, jazda na koni, najväčší katapult na Slovensku,… To sú len niektoré z jeho lákadiel. V júli a auguste  budú súčasťou tábora aj šermiari z celého Slovenska. Staré tradičné remeslá ako kováčstvo, hrnčiarstvo, košikárstvo predvedú zruční remeselníci.

 

 

KONTAKTNÁ OSOBA                                                                 KONTAKT PRE MÉDIÁ

Ing. Erika Šalatová                                                                         Mgr. Adam Bačkor

Výkonná riaditeľka OOCR Severný Spiš Pieniny                       Head of Public Relations

+421 905 330 652                                                                          + 421 904 151 528

salatova@visitspis.sk                                                                    adam.backor@getlike.sk

www.visitspis.sk                                                                              www.getlike.sk