Hniezdne bude hviezdne

Hniezdne bude hviezdne
27. júna 2018 Ing. Kristína Klimčáková

Kvalita hudobných festivalov je dnes viac ako pestrá. Pretekajú sa v zoznamoch účinkujúcich, so servisom, atrakciami, jedlom. Ale len jeden z nich sa nachádza v bezprostrednej blízkosti Pienin, na malebnom severnom Spiši. To ho robí jedinečným. V obci Hniezdne sa v dňoch 22. – 23. júna uskutoční už siedmy ročník Nestville Open Fest-u. Hviezdou multižánrového festivalu bude švédska kapela Rednex.

 

V Nestville Parku, v expozícii liehovarníctva a tradičných ľudových remesiel, sa letná sezóna už sedem rokov po sebe začína práve jedinečným hudobným festivalom. Každým rokom sa ho zúčastňujú čoraz zvučnejšie mená zo slovenskej a svetovej hudobnej scény. Organizátori si dávajú záležať i na sprievodných podujatiach, a tak je Nestville Open Fest vhodný aj pre rodiny s deťmi. Hniezdne tak nepreslávila len prvá slovenská whisky, ale tiež dvojdňové kultúrno-zábavné podujatie.

 

Fanúšikovia slovenskej a českej hudby sa môžu tešiť na kapely Peter Bič Poject, No Name, Iné Kafe, Nocadeň, Komajota, Vidiek, Metropolis, Medial Banana a tiež na českú legendu Kryštof. Svoje hity zaspieva tiež Rytmus, Lukáš Adamec, temperament do žíl vlejú Cigánski diabli a do tanca bude hrať aj DJ Mairee. Hviezdou tohto roka však bude švédska kapela Rednex, ktorú po celom svete preslávili hity The Spirit of the Hawk, Cotton Eye Joe, Wish You Were Here a mnohé ďalšie. Hviezdnych interpretov však ponúkne Nestville Open Fest aj najmladším návštevníkom. Ich obľúbené skladby im zaspievajú Baby Band, Cililing, Paci Pac, tešiť sa môžu aj na Divadielko z klobúka.

Nestville Open Fest však nie je len o hudbe. Sú to tiež atrakcie, veľkolepý ohňostroj, fun zóna, bezplatné stanové mestečko, dobré jedlo a pitie. Dôkazom toho bude slávnostné uvedenie limitovanej edície Nestville whisky MASTER BLENDER 2018 na trh. To, ako sa slovenská whisky vyrába si budú môcť návštevníci pozrieť osobne, počas komentovaných prehliadok. Maminky však pravdepodobne viac zaujmú herci zo seriálu Oteckovia a ich autogramiáda, prípadne siláci merajúci si svoje schopnosti v medzinárodnej súťaži Nestville Strong Man, ktorá je súčasťou festivalu. Skvelá hudba, dobrá nálada a nezameniteľná atmosféra nebude to jediné, čo návštevníkom pohladí dušu. Dvere dokorán otvorí tiež  čokoládové kráľovstvo Nestville Chocolate. „Multižánrový festival Nestville Open Fest je ďalším dôkazom toho, že región severného Spiša a Pienin je vhodný pre každého, pre všetky vekové kategórie a rodiny. Podčiarkuje našu srdečnosť a pohostinnosť,“ povedala Ing. Erika Šalatová, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Severný Spiš Pieniny.

 

KONTAKTNÁ OSOBA                                                                 KONTAKT PRE MÉDIÁ

Ing. Erika Šalatová                                                                         Mgr. Adam Bačkor

Výkonná riaditeľka OOCR Severný Spiš Pieniny                       Head of Public Relations

+421 905 330 652                                                                          + 421 904 151 528

salatova@visitspis.sk                                                                    adam.backor@getlike.sk

www.visitspis.sk                                                                              www.getlike.sk