O nás

Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) SEVERNÝ SPIŠ PIENINY vznikla začiatkom roka 2012 v zmysle zákona č. 91/2010 Z. z. o podpore cestovného ruchu v znení neskorších predpisov. Je oficiálne zaregistrovaná Ministerstvom dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR dňa 6.2.2012 pod reg. číslom 07984/2012/SCR.

Tradícia, história, najčistejší vzduch na Slovensku, množstvo minerálnych prameňov, kúpeľníctvo, dravý Dunajec, magická príroda. Kraj Goralov, Rusínov, Nemcov a Slovákov. To všetko v sebe skrýva región severného Spiša a Pienin. Tento mnohokrát zabudnutý kúsok Slovenska dostal do vienka veľa toho, čo ho môže právom stavať do pozície turistickej destinácie ako stvorenej na relax a oddych.

Pieninské a prvé po vojne obnovené Kúpele Červený Kláštor – Smerdžonka sú zárukou pre relax a načerpanie síl v lone prírody. Magický hrad Ľubovňa v spojení so skanzenom, Cypriánov Červený Kláštor ako aj expozícia tradičných remesiel a liehovarníctva na severnom Spiši „Nestville Park“ v obci Hniezdne Vás prevedú celou históriou regiónu.

Množstvo turistických chodníčkov pre túlavé topánky s výhľadom na majestátne Tatry a ich sestru Pieniny Vás očaria a dovedú pokloniť sa kráse Boha. Najlepšia tradičná slovenská kuchyňa pevne sídli na Salaši u Franka v Starej Ľubovni, odkiaľ je len na skok do Litmanovej, centra zimných športov, ale hlavne k miestu zjavenia Panny Márie na hore Zvir. Ako sa hovorí, krása sa dá len ťažko opísať, tú treba prežiť srdcom. Srdečne Vás pozývame do najzdravšieho regiónu Slovenska.