Jún na Severnom Spiši v znamení festivalov

Jún na Severnom Spiši v znamení festivalov
28. júna 2017 Ing. Kristína Klimčáková

Letná turistická sezóna sa v regióne severného Spiša a Pienin začala už koncom apríla. Okrem malebnej prírody, kultúrneho dedičstva, jedinečných cyklotrás či splavu Dunajca, sa však návštevníci môžu tešiť aj na originálne tradičné festivaly. Jeden z nich je gospelový, hviezdou ďalšieho bude Boney M.

Deň na spoznávanie krás najmenšieho národného parku Slovenska a severného Spiša nestačí. Napriek svojej rozlohe ponúka totiž hneď niekoľko možností na aktívny relax. „Rozmanitosť je pre náš región typická. Snažíme sa, aby si každý návštevník prišiel na svoje. Bez ohľadu na vek či záujmy. Práve preto je jún venovaný aj hudobným festivalom, pričom každý z nich je jedinečný. Dejiskom jedného z nich je areál, v ktorom sa vyrába prvá slovenská whisky, ďalší je originálny svojím gospelovým zameraním,“ hovorí o nadchádzajúcich podujatiach výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Severný Spiš-Pieniny, Ing. Erika Šalatová.

Leto je už tradične spojené s hudbou pod holým nebom. Zažiť počas jedného víkendu dva rozdielne festivaly blízko seba je však raritou. „Už v piatok, 23. júna, sa v areáli Nestville parku v Hniezdnom začne dvojdňový festival Nestville Open Fest. Zaujímavý je nielen bohatou plejádou účinkujúcich, ale aj prostredím. Hniezdne je známe prvou slovenskou whisky a zároveň je miestom, na ktorom opäť ožila tradícia výroby čokolády. Nestville Open Fest je vhodný pre všetky vekové kategórie a milovníkov rozličných žánrov. O najmenších sa postará Miro Jaroš, hviezdou festivalu však bude legendárna formácia Boney M. Návštevníci sa môžu tešiť aj na Michala Davida, Helenu Vondráčkovú, Kandráčovcov, Tublatanku. V programe je tiež Lucie Bílá, Dara Rolins, Kali a mnohí ďalší,“ prezrádza Erika Šalatová.

nestville článok 3

nestville článok 2

nestville článok 4

nestville článok 5
Nestville Park, zdroj: facebook.com/nestville.park/?fref=ts

 

Načerpať energiu a povzbudiť ducha môžu opäť rodiny s deťmi aj v nedeľu, v Kúpeľoch Červený Kláštor Smerdžonka. „Sme hrdí na to, že ľudia si v regióne severného Spiša a Pienin oddýchnu aj po duchovnej stránke. Na každodenný stres môžu naši návštevníci zabudnúť v nedeľu, 25. júna na festivale Breakfestival. Jedinečný je svojím duchovným zameraním a gospelovou hudbou. Program je obohatený o zaujímavé prednášky, workshopy či aktivity pre deti,“ dodáva výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Severný Spiš-Pieniny, Ing. Erika Šalatová.

Breakfestival sa začne už o desiatej hodine dopoludnia. Motto tohto ročníka znie Vzbuďte hrdinov. V areáli kúpeľov sa o to pokúsia Lámačské chvály, Braňo Letko, Dominika Gurbaľová, Tárajko a Popletajka, plus mnohí ďalší.

breakfestival 1

breakfestival 3

breakfestival 2

breakfestival 4
KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka, zdroj: facebook.com/KupeleCervenyKlastorSmerdzonka/