Pieniny ožijú športom. Čaká ich medzinárodný duatlon

Pieniny ožijú športom. Čaká ich medzinárodný duatlon
9. októbra 2018 Ing. Kristína Klimčáková

Triatlon je známy mnohým. Plávanie, cyklistika a beh. No nemenej atraktívny je aj duatlon, pozostávajúci z behu a cyklistiky. V sobotu sa v Lesnici začne už XXII. ročník Medzinárodného pieninského horského duatlonu.

 

Skialpinisti sú vo všeobecnosti počas leta a jesene značne znevýhodňovaní. Práve z toho dôvodu vznikla koncom 90.rokov myšlienka organizovať jedinečnú súťaž, ktorá by zároveň spopularizovala vhodné trasy pre horskú cyklistiku a beh v  prostredí Pieninského národného parku. V roku 1997 sa tak konal prvý ročník medzinárodných pretekov, ktorých trasa vedie dvomi krajinami. Tými, ktoré sa spolu delia o nádherný Pieninský národný park.

Najvyššia nadmorská výška trate je 890 metrov nad morom (Vysoká), najnižšia 430 metrov nad morom pri hraničnej rieke Dunajec. „Štart a cieľ je už tradične na slovenskej strane Pienin, v Lesnici. Náš duatlon je čoraz populárnejší aj mimo hraníc regiónu, a to pre jedinečné prostredie a štedrosť domácich obyvateľov. Pretekári, ale aj fanúšikovia ho obľubujú i pre atmosféru, ktorú pri vyhlasovaní výsledkov vytvára goralská muzika a pohostinnosť personálu Chaty Pieniny,“ prezradila Ing. Erika Šalatová, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Severný Spiš-Pieniny.

 

Bežci a cyklisti sa postavia na štart v štyroch kategóriách, pričom prvá z nich sa vydá na trať v sobotu ráno o 10.15hod. Tá jednoduchšia pozostáva z 13 kilometrov dlhej trate, náročnejšia z takmer 21 kilometrovej.

 

Jedinečné pre cyklistov

Okrem duatlonu budú Pieniny tento víkend dejiskom aj VI. ročníka cyklistických pretekov Cyklo-cross country. Tie sú súčasťou samotného medzinárodného duatlonu. Pretekárov, ktorí milujú brázdiť jedinečné trasy Pienin v sedle bicykla, čaká takmer 21 kilometrov dlhá trať po oboch stranách Pienin.

KONTAKTNÁ OSOBA                                                                 KONTAKT PRE MÉDIÁ

Ing. Erika Šalatová                                                                         Mgr. Adam Bačkor

Výkonná riaditeľka OOCR Severný Spiš Pieniny                       Head of Public Relations

+421 905 330 652                                                                          + 421 904 151 528

salatova@visitspis.sk                                                                    adam.backor@getlike.sk

www.visitspis.sk                                                                              www.getlike.sk