V Červenom Kláštore vás naučia zdravšie stáť a chodiť

V Červenom Kláštore vás naučia zdravšie stáť a chodiť
24. októbra 2018 Ing. Kristína Klimčáková

ČERVENÝ KLÁŠTOR – Najlepšie zhodnotené peniaze a hodiny sú tie, ktoré investujeme do svojho zdravia. Vedia to aj v KÚPEĽOCH ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka, kde 21. októbra otvoria opäť širokej verejnosti svoje brány počas Jesenného dňa otvorených dverí.

 

Výnimočné kúpele na území Slovenska ležia v malebnom regióne severného Spiša a Pienin, pod majestátnymi Tromi korunami. „Bohatstvo nášho regiónu je rozmanité. Patrične hrdí sme aj na jedinečnú prírodnú liečivú minerálnu vodu, ktorú vedia oceniť klienti trpiaci nielen na kožné ochorenia. Aj vďaka tomuto klenotu je severný Spiš atraktívnou destináciou počas celého roka,“ hovorí Ing. Erika Šalatová, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Severný Spiš Pieniny.

 

Doterajšie ročníky otvorených dverí dokázali zaujať značné množstvo ľudí, a tak sa liečebný Dom zdravia bude so samotným areálom kúpeľov prezentovať opäť aj túto jeseň. Pozornosť bude venovaná aj jedinečnému zloženiu prameňa Smerdžonka. Dbáme o zdravotnú stránku a aj preto v tento deň poskytneme vyšetrenia a konzultácie s našimi lekármi zadarmo. Rôzne merania a analýzu ľudského tela bude mať zase pod palcom zdravotná poisťovňa. Cestu k nám si čoraz častejšie hľadá nielen množstvo mladých ľudí, ale aj rodiny s deťmi.  Veď oddych a regeneráciu si zaslúži každý,“ teší sa na deň otvorených dverí Ing. Vladimír Šmída z KÚPEĽOV ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka.

 

Unikát

Organizátori dňa otvorených dverí pripravili pre návštevníkov aj možnosť vyskúšať si jedinečnú aktivitu priamo v malebnom prostredí panenskej prírody, v  areáli kúpeľov. „Kneipp terapia je vodoliečebná otužovacia procedúra založená na pôsobení rozdielu tepla a chladu. Prechod cez vodu plynule nadväzuje na balančný chodník. Chôdza naboso po rôznom povrchu stimuluje receptory chodidla, na čo následne reagujú svaly celého tela,“ opisuje zaujímavosť v kúpeľnom parku Vladimír Šmída. Rôzne liečebné a relaxačné procedúry, ktoré môžu počas celého roka absolvovať aj návštevníci neubytovaní v kúpeľoch, budú v tento deň s výraznou zľavou. Mimochodom, jesenný deň otvorených dverí nebude len o chôdzi po balančnom chodníku. Fyzioterapeutka prítomným návštevníkom ukáže praktické príklady, vďaka ktorým si zlepšia stereotyp stoja i chôdze a nebudú si už viac zbytočne zaťažovať kĺby či pohybový aparát v každodenných situáciách. Kto sa chce o kúpeľoch dozvedieť a vidieť z nich viac, môže jednoducho využiť prehliadky s výkladom od histórie po súčasnosť i plánmi do budúcnosti.

 

Jeseň predstavuje ideálne obdobie pre kontrolu znamienok. Aj z toho dôvodu bude na dni otvorených dverí KÚPEĽOV ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka lekár, ktorý ich záujemcom v rámci prevencie skontroluje bezplatne. Chýbať nebude ani spirometrické vyšetrenie a lekárske konzultácie ohľadom dýchacích ciest. Pomocná ruka bude ponúknutá aj ľuďom, ktorých trápi psoriáza alebo atopický ekzém. V závere dňa je pre návštevníkov pripravená slávnostná liturgia.

 

KONTAKTNÁ OSOBA                                                                 KONTAKT PRE MÉDIÁ

Ing. Erika Šalatová                                                                         Mgr. Adam Bačkor

Výkonná riaditeľka OOCR Severný Spiš Pieniny                       Head of Public Relations

+421 905 330 652                                                                          + 421 904 151 528

salatova@visitspis.sk                                                                    adam.backor@getlike.sk

www.visitspis.sk                                                                              www.getlike.sk