Aká bude letná sezóna v regióne severného Spiša a Pienin? Návštevníci sa môžu tešiť aj na novinku.

slávnosti jari

Zimná sezóna skončila a svoje brány už otvára tá letná. Kľúče od nej má, u mnohých, mesiac apríl. Jej otvorenie patrí k očakávaným momentom. Turisti aj domáci sa môžu tešiť mnohým otváracím ceremoniálom a jej trvanie je doslova nabité podujatiami. V článku vám spomenieme tie najväčšie podujatia počas letnej sezóny. Avšak ak budete sledovať našu stránku www.visitspis.sk, alebo nás budete sledovať na Facebooku, budete mať aktuálny prehľad o všetkom, čo sa u nás deje.

Tak ako každý rok, sa v Nestville Parku začína sezóna privítaním jari. Počas tohto podujatia, ktoré sa bude 30.4.2023, sa konajú Furmanske preteky, tradičné trhy, stavanie mája a súčasťou je aj bohatý program. Malí i veľkí majú o zábavu postarané.

Rovnako sa v ten istý deň oficiálne otvárajú aj brány Ľubovnianskeho hradu. Manažment hradu každý rok pripraví, okrem tradičného šermiarskeho a sokoliarskeho predstavenia, aj niečo nové. Tento rok to bude výstava „La monde & la ville. Les grands mariages.“ Výstava sa bude niesť v duchu kráľovskej svadby princa Reniera de Bourbon-Siciles a dcéry niekdajšieho majiteľa hradu, grófky Karolíny Zamoyskej.

Slávnosť jari Nestville Park
Otvorenie hradných brán
Splav po rieke Dunajec

Svoju sezónu štartujú aj Pieniny. Červený Kláštor spolu s Lesnicou organizujú slávnostné otvorenie rieky Dunajec, hudobný sprievod, folklórny program a samozrejme spoločenské posedenie. To všetko môžete zažiť v Pieninách už 22.4.2023.

Otvorením sezóny zábava len začína. Počas celej sezóny sa núka návštevníkovi veľa možností, ako si spestriť svoj pobyt u nás.

14. mája môžete zavítať do KÚPEĽOV ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka na deň otvorených dverí. Okrem exkurzie po kúpeľoch si návštevník vychutná bohatý zdravotný program, či pozrie výstavu fotografií zo súťaže Choď a foť. Vďaka čomu má možnosť spoznať najkrajšie miesta severovýchodného Slovenska.

Máj patrí aj mamám, a preto sa takmer v každej obci nášho regiónu koná podujatie pri príležitosti dňa matiek. 

Ďeň otvorených dverí KČK

Deti sa potešia bohatému programu a atrakciám vo Viktóriiných záhradách, kde je najväčšie bludisko svojho druhu v strednej Európe. Svoje brány otvárajú 14.mája.

V júni, počas víkendu 23.6. – 24.6., to bude žiť opäť v Nestville Parku. Tohtoročný Nestville Open Fest istotne nesklame. Program je bohatý na rôzne žánre, a tak si príde na svoje naozaj každý. Pri dobrom jedle, partii a nápoji vám už nič chýbať nebude.

Ešte víkend pred Nestville Open Fest sa v KÚPEĽOCH ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka budú konať Zamagurské folklórne slávnosti, čo je najväčšie podujatie svojho druhu v regióne. Festival ponúka priestor pre návštevníkov všetkých vekových kategórii. Čím prekvapí tento rok ostáva ešte tajomstvom. Avšak veríme, že účastníci si odnesú mnoho krásnych spomienok, ale aj informácií.

Nestville Open Fest
Zamagurské slávnosti

Obec Chmeľnica ja významná svojim nemeckým nárečím a kultúrou. Každoročne, a tento rok je to 30ty rok,  obec organizuje dni nemeckej kultúry, čo môže byť pre návštevníka veľmi zaujímavé spestrenie svojho pobytu u nás.

Dni nemeckej kultúry

Júl už tradične patrí hradným slávnostiam a hradnému divadlu s pesničkami. Tento rok sa počas týchto slávností bude konať prezentácia šľachtických jedál a kráľovských svadieb.

V meste Stará Ľubovňa to bude počas jedného júlového víkendu hýriť pivom a hudbou. Akcia vyšitá nielen pre verných pivárov.

Hradná rozprávka
Stretnutie Goralov

Každoročne v auguste sa konajú dni medu pod Hradom Ľubovňa, farmárske tradície a zvyky v Nestville Parku, púť na horu Zvir v Litmanovej. Najväčším podujatím tohto mesiaca však ostáva Stretnutie Goralov v Pieninách, kde nebudú chýbať obľúbení Kollárovci.

V septembri sa každý teší na Ľubovniansky jarmok. Jarmok je priestor, kde sa stretáva remeslo s gastronómiou, zábavou, atrakciami a priateľskými stretnutiami.

Začiatok októbra už tradične patrí Hubertovským slávnostiam pod Hradom Ľubovňa. Po prvý krát sa ale udeje niečo, čo tu ešte nebolo. Obec Chmeľnica organizuje Októberfest. Veríme, že budú mať bohatú účasť a táto akcia sa u nich naozaj udomácni.

Atrakcie na Ľubovnianskom jarmoku
Ulička remesiel na Ľubovnianskom jarmoku

Okrem bohatej ponuky toho, čo môže návštevník vidieť a zažiť, si budú môcť návštevníci pozrieť aj jednu novinku – Kostol sv. Mikuláša v Starej Ľubovni spolu so sprievodcom.

Kostol sv. Mikuláša

Tešíme sa na vašu návštevu v našom regióne a veríme, že si odnesiete mnoho zážitkov a budete nás chcieť navštíviť aj nabudúce. 

Aktuálne články