Videá

Pieniny najkrajší kút Slovenska

Pieninský národný park (PIENAP) je rozlohou najmenší, ale svojou krásou nijako nezaostáva za ostatnými. Je v poradí druhým najstarším parkom a nachádza sa na hraniciach s Poľskom. Preteká ním rieka Dunajec, po ktorej sa dá plaviť na pltiach a obzerať nádhernú scenériu národného parku.

Srdce a krv Pienin

Prvenstvo regiónu i žiakov

Stredná odborná škola,  Jarmočná 108 v Starej Ľubovni sa zapojila do súťaže Mladý tvorca. Súťažila v kategórii Top turistická destinácia regiónu a vystúpila s prezentáciou a videovizitkou Srdce a krv Pienin. V nej žiaci pod vedením učiteľky Kataríny Ondrejkovej opísali splav Dunajca, Červený Kláštor a Tri koruny.“

Aj keď konkurencia bola veľmi silná, krásy nášho kraja napokon tak zaujali porotu, že spomedzi 127 stredných škôl získali študenti z tunajšej SOŠ prvenstvo a bola im odovzdaná CENA MINISTRA.

Cyklopotulky na severnom Spiši a v Pieninách

V máji 2016 sme natáčali na severnom Spiši a v Pieninách program českej televízie CYKLOTOULKY. Návštevníkom sme tak chceli predstaviť možnosti cykloturistiky v regióne. Ďakujeme OZ Cyklovňa zo Starej Ľubovne za sprevádzanie.

Pozvánka do najkrajšieho kúta Slovenska!

V regióne severného Spiša a Pienin si príde na svoje každý. Nájdete tu posilu pre telo i dušu, bohatú ponuku turistických trás či cyklotrás, bádanie po histórii, gastronomické zážitky, atrakcie pre deti a to všetko v čarokrásnej panenskej prírode. Lebo jeden deň nestačí!

Turystyczna Jazda – Północny Spisz Pieniny

Koncom apríla 2016 počas otvorenia letnej turistickej sezóny na severnom Spiši a v Pieninách sme s poľskou televíziou natáčali program Turystyczna Jazda, ktorý sa vysielal na televíznych kanáloch TVP Krakow a TVP 3.

Cesta minerálnych prameňov

Voda je živel, ktorej Stvoriteľ dal veľkú moc, moc života, ale i smrti. Bez vody by bola Zem iba suchou púšťou, krajinou hladu a smädu, kde sú ľudia i zvieratá vydaní na smrť. Minerálne pramene sú prírodným bohatstvom regiónu severného Spiša a Pienin.

Región severného Spiša a Pienin

Tradícia, história, najčistejší vzduch na Slovensku, množstvo minerálnych prameňov, kúpeľníctvo, dravý Dunajec, magická príroda. To všetko v sebe skrýva región severného Spiša a Pienin stvorený na relax a oddych.

Northern Spiš Pieniny

Tradition, history, the cleanest air in Slovakia, natural wealth of mineral springs, spa, the wild Dunajec river and magical nature. All that and even more is hidden in the Northern Spiš Pieniny region being created for relax.

Północny Spisz i Pieniny

Tradycja, historia, najczystsze powietrze na Słowacji, mnóstwo źródeł mineralnych, uzdrowisko, rwący Dunajec, magiczna natura. To wszystko w sobie kryje region Północnego Spisza i Pienin stworzony do relaksu i wypoczynku.

Kúpele Červený Kláštor Smerdžonka

Cyklostopy – Vlčia stopa

Pohľad zhora na KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka a blízke okolie

1. ročník pochodu prielomom Dunajca „Goralská bežka“ 2019