Aké bolo leto 2023 u nás?

NOF232

Leto už máme za sebou a spolu s ním končí aj letná sezóna. Zážitky z podujatí v nás zanechali pekné spomienky, niektoré sme zvečnili na fotografiách či videách alebo v textoch.

Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska aj tento rok pripravila kampaň Legendárium, ktorému sa tešili hlavne rodiny s deťmi. Do cestovania sa len v rámci oficiálnej štatistiky zapojilo vyše 3 500 detí z celého Slovenska, ale i zahraničia. 

Otvorenie sezóny sprevádzalo niekoľko podujatí.  Už tradične hrad Ľubovňa veľkolepo otvoril svoje brány. Každoročne sa na túto udalosť tešia miestni obyvatelia, ale tiež návštevníci mesta. Ani Chata Pieniny, či Červený Kláštor nenechali zahájenie sezóny len na prílev turistov. Slávnostne spoločne s folklórnym sprievodom odomkli rieku Dunajec. Medzi najväčšie otváracie podujatia sezóny patril Nestville Open Fest. Tento hudobný festival každým rokom láka množstvo návštevníkov každej vekovej kategórie. Nebolo tomu inak ani toto leto. Podujatie prilákalo návštevníkov, ktorí si odniesli množstvo zážitkov. Veľmi atraktívny program prilákal hlavne mladých ľudí.

Tradičným folklórnym podujatiam sa tešili mnohí na stretnutí Goralov, kde okrem obľúbených Kollárovcov vystúpil aj Polemic, či Miro Jaroš. Zamagurské slávnosti poctil svojou návštevou Štefan Štec s kapelou Fajta.

Nielen deti, ale celé rodiny sa už 17ty rok tešili hradnej rozprávke. Tento rok to bola hra Železník, ktorá v sebe niesla posolstvo, že stať sa „človekom“, môže každý. Na hrade nechýbala ani Noc múzeí, či Hradné slávnosti s pestrým programom, tiež niekoľko komorných koncertov. Celoročnou lákavou expozíciou sa stala Ružbašská svadba. Keďže tento rok oslávila svoje 100té narodeniny, dialo sa okolo nej niekoľko podujatí, dokonca divadelných hier.

Mnoho  záujemcov navštívilo aj Letné horské kúpalisko vo Vyšných Ružbachoch, ktoré lákalo svojim výhodným vstupným, ale samozrejme osviežujúcou termálnou vodou. V Bielom dome sme sa tešili  z niekoľkých divadelných hier, príjemnom posedení v kaviarni s terasou. Prostredie kúpeľov má samo o sebe čarovný účinok. Ružbašania a celé okolie Vyšných Ružbachov sa tešilo slávnostiam spojených s oslavou 100. výročia Kráľovskej ružbašskej svadby.

Jedna sezóna končí, druhá pomaly začína. Tešíme sa na vašu návštevu v regióne, na poznávanie, ktorého  jeden deň nestačí.

Aktuálne články