Bohatá ponuka KÚPEĽOV ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka

DSC_6338-Pano

        Región Severného Spiša – Pienin je výnimočný nielen svojou krásou, prírodou a pamiatkami, ale aj minerálnymi prameňmi, ktoré pomáhajú pri liečení zdravotných ťažkostí. Jedným z nich je prameň Smerdžonka v Červenom Kláštore, využívaný na kúpeľné účely už v 19. storočí. Pôvodné kúpele niesli od svojho vzniku približne 100 rokov názov Kúpele pod Troma Korunami. V roku 1887 boli začlenené medzi oficiálne kúpele vtedajšieho Uhorska a patrili medzi jedny z najvýznamnejších. Počas I. svetovej vojny boli zničené a okolo roku 1928 sa ich podarilo zrekonštruovať a znovu otvoriť. To však trvalo iba do II. svetovej vojny, v tom období zanikli. Rok 2010 bol pre tento vzácny prameň opäť významný, pretože bol vyhlásený za prírodný liečivý zdroj. Tým sa začala výstavba nového kúpeľného zariadenia – ,,Domu zdravia“ a po viac než 65 rokoch sa v tomto kraji znovu obnovila kúpeľná tradícia. KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka sa napokon otvorili v roku 2012 a liečia choroby dýchacích ciest a kože.

        Na súčasný chod kúpeľov má vplyv pandémia COVID-19, ktorá ovplyvnila viaceré aktivity ponúkané klientom i verejnosti.  Aj napriek zložitej situácii prichádzajú KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka s novými ponukami ako zlepšiť vaše zdravie. Pacienti, ktorí prekonali koronavírusové ochorenie a stále sa necítia fit, tu majú možnosť absolvovať POST COVID-ový pobyt. Post covidový syndróm sa prejavuje najmä u mladých ľudí i tých, ktorí kvôli ochoreniu boli na umelej pľúcnej ventilácii. Približne 4 – 6 týždňov po prekonaní ochorenia môžu pociťovať rôzne zdravotné následky, negatívne ovplyvňujúce každodenné činnosti, ako je bežná starostlivosť o seba či blízkych. Najčastejšie prejavy post covidového syndrómu u pacientov sú únava a vyčerpanosť, ťažkosti s dýchaním, bolesti svalstva, kĺbov, hlavy i depresie. Liečba takýchto pacientov je zameraná na respiračnú fyzioterapiu, ktorá podporuje správne dýchanie za pomoci špeciálnych dýchacích cvičení a pomôcok. Tento POST COVID pobyt máte možnosť podstúpiť na základe návrhu ošetrujúceho lekára a jeho odporúčaná dĺžka je minimálne 10 dní. Pozitívnou správou je skutočnosť, že kúpeľnú liečbu na 21 dní aktuálne hradí zdravotná poisťovňa.

        Pre všetkých ostatných, ktorí by radi strávili príjemné chvíle v čarovnom prostredí Pienin majú kúpele pripravené viaceré typy pobytov. Pre všetky páry milujúce romantiku je určený pobyt Wellnes Romantika na dve noci, vďaka ktorému zažijú nezabudnuteľné chvíle v špeciálne pripravenej izbe, s romantickou večerou pri sviečkach a fľaši sektu i spoločným relaxom vo wellness centre, a to všetko v krásnej prírode národného parku. Využiť môžete pobyty s názvom Čaro Pienin aj Rodinná wellness idylka. Pre staršiu generáciu je určený pobyt Jeseň života, v zimnom období pobyt Hrejivá zima. Aj napriek tomu, že momentálne nemôžete tieto pobyty absolvovať, už teraz si ich môžete zakúpiť v podobe darčekovej poukážky na e-shope kúpeľov.

        Ak ešte stále rozmýšľate o možnostiach oddychu v lone krásnej prírody, určite využite wellness a zlepšite svoj zdravotný stav vo výnimočných KÚPEĽOCH ČERVENÝ KLÁŠTOR – Smerdžonka.

(Zdroj text/foto: kupelecks.sk)

Aktuálne články