Chata Pieniny – klenot Pieninského národného parku

Lesnica chata Pieniny 2

        Uvažujete o tom, aké miesto na Slovensku navštíviť? Pozývame vás prežiť čas obklopený krásnou prírodou v Pieninách. Tento čarovný región upúta výhľadmi, čistým vzduchom, výborným jedlom, útulným ubytovaním, ale i rôznymi možnosťami ako tráviť voľný čas.

        Pri návšteve Pienin určite nevynechajte Chatu Pieniny. Je určená turistom a výletníkom, túžiacim spoznať kraj Goralov – prírodu, kultúru, gastronómiu a podmienky, v akých Gorali žijú. Chata poskytuje ubytovanie v 32 dvojlôžkových, 6 jednolôžkových izbách a v jednom goralskom apartmáne, kde sa nachádzajú 2 dvojlôžkové spálne s možnosťou prístelok. K dispozícii je bazén a sauny  i ochladzovací bazén, kde čistotu vody v bazéne udržuje nová technológia na báze peroxidu vodíka a striebra, ktorá udržuje nezávadnosť vody pre organizmus na rozdiel od chlóru. K dispozícii je parná, fínska a infra sauna spolu s ochladzovacím bazénom a taktiež je možnosť nechať sa vymasírovať odbornými masérmi. 

Zdroj: chatapieniny.sk

        Chata Pieniny je optimálnym miestom na oddych a športové vyžitie. V ponuke je tenisový kurt, plážové volejbalové ihrisko, vonkajšie fitnes ihrisko či detské ihrisko. Je ideálnym miestom na trasy pešej turistiky, cykloturistiky a v zime skialpinizmus a bežecké lyžovanie. Chata Pieniny ponúka možnosť ubytovania v podobe zaujímavých balíkov pre jednotlivcov alebo školy. Keďže sú Pieniny čarovné v každom ročnom období, relax a oddych si užijú všetci návštevníci, ktorí využijú sezónne pobytové balíky – JAR, LETO, JESEŇ, ZIMA. Tie okrem ubytovania zahŕňajú aj  stravovanie, využitie spomínaného bazénu, sáun i športovísk. Súčasťou balíkov JAR a LETO zabezpečenie prepravy na tradičný splav Dunajca na pltiach či rafting.

        V letnom období sprostredkúva Chata Pieniny rafting a splav na pltiach po rieke Dunajec nádherným kaňonom Pieninského národného parku so sprievodným komentárom a príbehmi zo života pltníkov. V okolí areálu Chaty Pieniny je možné zapožičať si bicykle a využiť príležitosť na spoznávanie prírody. Pieninská cesta predstavuje nenáročnú cyklotúru scenériou prielomu rieky Dunajec, ktorá je vhodná aj pre rodiny s deťmi. Chata Pieniny disponuje vlastnou dopravou 2 mikrobusmi a 2 modernými autobusmi pre 50 cestujúcich. 

        Onedlho sa návštevníci môžu tešiť na 12. ročník tradičnej Pieninskej pasovačky, ktorá sa uskutoční od 30. apríla do 10. mája. Pokračovateľ tradície Goralov, Ján Gondek, ponúka preslávenú pasovačku za Gorala pri jedinečnej goralskej ľudovej muzike priamo v srdci Pienin. Hostia si môžu vychutnať goralské jedlá a nápoje, chutné občerstvenie a špecialitu šéfa kuchyne – údené pstruhy. Pravidelne sa na chate organizuje Stretnutie Goralov v Pieninách a štartuje Pieninský horský duatlon. V blízkosti chaty je hraničný prechod do poľského kúpeľného mesta Szczawnica, ktoré odporúčame navštíviť.

        Po aktívne strávenom dni v okolí Dunajca, plnom nezabudnuteľných zážitkov sa môžete zohriať a oddýchnuť si v Chate Pieniny, ktorá disponuje bohatou a atraktívnou ponukou pre športové vyžitie i pasívny relax. Jej neoddeliteľnou súčasťou sú aj vonkajšie piknikové sedenia pri krbe, ohnisku pod holým nebom. Neváhajte a objavujte severný Spiš a Pieniny.

        Srdečne pozývame!

Aktuálne články

X