Chutné poďakovanie zdravotníkom od Nestville Taberny

taaberna

Pandémia koronavírusu, ktorej posledné mesiace čelíme, čoraz viac rozdeľuje našu spoločnosť. Je preto potrebné, aby si ľudia o čosi viac preukazovali priateľské gestá, porozumenie a vzájomnú pomoc.

Príkladom toho je aj Nestville Taberna, ktorá je súčasťou Nestville Parku v obci Hniezdne. Tá sa so svojimi zamestnancami počas celoplošného testovania postarali o hladné žalúdky zamestnancov Ľubovnianskej nemocnice, a to formou čerstvého, sladkého i slaného domáceho pečiva. Pre zaujímavosť – na jeho prípravu bolo spotrebovaných 20 kg múky, 2 kg slivkového lekváru, 2 kg klobásy Bača Paľo a 1 kg lentiliek. Dokopy bolo počas niekoľkých dní odovzdaných 629 kusov chutného pečiva.

Nestville Park predstavuje jeden z najmodernejších liehovarov v Strednej Európe, ktorého aktivity sú zamerané prioritne na výrobu prvej slovenskej whisky.  Začiatkom prvej vlny pandémie COVID-19 využil príležitosť ako pomôcť ľuďom a preorientoval výrobu alkoholických výrobkov na univerzálne čistiace prípravky BURBEGEL Plus. Keďže naň presmerovali viac než 40 % svojej produkcie univerzálne čistiace prípravky sa v marci 2020 rozhodli darovať obyvateľom obce Hniezdne a ďalším susediacim obciam Kamienka, Forbasy, Lacková, Lomnička, Kolačkov, Nová Ľubovňa, Jarabina a mesto Stará Ľubovňa. Každému obyvateľovi danej obce bol pridelený 1 liter tohto prípravku a spoločnosť rozdala dokopy 28 000 litrov.

To však nie sú jediné aktivity tohto druhu, ktoré spoločnosť vykonáva. Nestville Taberna už počas minulého roka usporiadala vianočný benefičný večer pre deti z Detského domova v Podolínci, kde všetci dostali trojchodovú večeru, zároveň vykonala zbierku hračiek darovaných od iných detí. Vzhľadom na to, že tento rok nebude možné takéto podujatie usporiadať, rozhodli sa podporiť aspoň zdravotníkov z Ľubovnianskej nemocnice, ktorí sú dennodenne v prvej línii v boji s ochorením koronavírusu.

Okrem krásnej prírody a bohatej histórie môžete na území regiónu severného Spiša a Pienin nájsť aj množstvo dobrých ľudí, ktorí vás tu radi privítajú a pohostia.

Ďakujeme všetkým za dobré skutky, vďaka ktorým je tento región krajší!

Aktuálne články