Chata Pieniny
Lesnica

Ubytovanie

Ubytovanie v zrekonštruovanej chate pre turistov a výletníkov, ktorí chcú spoznať tento kraj Goralov – prírodu, kultúru, gastronómiu a podmienky, v akých Gorali žijú.

Chata poskytuje ubytovanie v 32 dvojlôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením, TV, internet, chladnička. 6x jednolôžková izba, 1x Goralský apartmán. Ubytovanie ponúka 50 prístelok (plnohodnotné lôžko). Bezplatný wellness, bezplatné parkovisko s kamerovým systémom

Dobré jedlo

Pokračovateľ tradície Goralov Ján Gondek ponúka na konci splavu rieky Dunajec v obci Lesnica výborné goralské jedlo a nápoje, či preslávenú pasovačku za Gorala pri goralskej ľudovej muzike priamo v srdci Pienin. Chata Pieniny je optimálnym miesto na oddych a športové vyžitie. V ponuke je tenisový kurt, beachvolleyball, či detské preliezky. Chata zabezpečuje prepravu autobusom (52 miest) a mikrobusom (9 miest).

V blízskosti chaty je hraničný prechod do poľského kúpeľného mesta Szczawnica. Chata je tiež ideálnym miestom na trasy pešej turistiky, cykloturistiky a bežecké lyžovanie. Pravidelne sa na chate organizuje Stretnutie Goralov v Pieninách a štartuje Pieninský horský duatlon.

Kapacita Chaty Pieniny: Reštaurácia – 52 miest, Salónik – 20 miest, Zbojnícka goralská koliba – 50 miest, Konferenčné priestory – 80 miest, Terasa – 200 miest, Prístrešok veľký – 100 miest, Prístrešok menší – 60 miest.

Adresa

Chata Pieniny
065 33 Lesnica 147

Telefonický kontakt

+421 905 963 316

E-mail

info@chatapieniny.sk

Web

www.chatapieniny.sk

Ako k nám

Pozrite si spoje vlakom alebo autobusom

Mapa