KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR
Smerdžonka

Liečivá voda pod Troma Korunami

Zdravá minerálna voda Smerdžonka vyviera z hlbín zeme od nepamäti. Chýry o liečivej vode pod Troma korunami sa začali šíriť už na začiatku 14. storočia, keď ju vo svojej liečiteľskej praxi využívali kartuziánski a neskôr kamaldulskí mnísi z neďalekého kláštora. Najznámejším z nich bol „lietajúci“ mních Cyprián, ktorý okrem iného spravoval kláštornú lekáreň a vďaka jeho poznatkom o medicíne či farmácii sa stala známou v širokom okolí. Jeho celoživotným dielom bol herbár pozostávajúci z 286 sušených rastlín.

Po zrušení kláštora začal počiatkom 19. storočia poskytovať miestny mlynár vo svojej stodole teplé vaňové kúpele práve zo Smerdžonky. Vodu najprv ohrieval v kotloch, aby ju následne mohol vliať do drevených kadí. Aj takto spríjemnil návštevu a skrátil čakanie ľuďom, ktorí si k nemu prišli zomlieť svoju úrodu na múku. Miestny mlynár sa stal teda malým priekopníkom a kúpele zo Smerdžonky nevyužíval primárne na liečenie, ale aj ako formu uvoľnenia a relaxu. O pár rokov neskôr okolo roku 1820 sa datuje vznik kúpeľnej osady a pôvodných Kúpeľov pod Troma korunami. Počas desaťročí prežili kúpele vzostupy i pády, pričom niekoľko rokov po II. svetovej vojne kúpeľníctvo v Červenom Kláštore zaniklo. Čas overil blahodarné účinky jedinečnej vody, čistého vzduchu i pozitívny vplyv samotného prostredia čarokrásnych Pienin na ľudský organizmus. V tradícii a odkaze našich predkov úspešne pokračujeme od roku 2012 v KÚPEĽOCH ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka.

V kúpeľoch sa liečia kožné choroby (psoriáza, atopická dermatitída, chronické ekzémy, akné,…), ochorenia dýchacích ciest (bronchiálna astma, alergické nádchy, bronchitída,…), duševné choroby, choroby pohybového ústrojenstva a ďalšie. Ambulantne sa v kúpeľoch liečia aj deti (choroby kože, dýchacích ciest, pečene a pohybového ústrojenstva).

Služby v areáli kúpeľov sú doplnené o skvelé wellness centrum s bazénom, saunovým svetom a mnoho liečebných a relaxačných procedúr.

Či už potrebujete zlepšiť svoj zdravotný stav alebo si len oddýchnuť a načerpať čerstvé sily, kúpele sa vďaka komplexnej vybavenosti stávajú výborným miestom na pobyt alebo aspoň krátkodobú návštevu.

Blízke i širšie okolie kúpeľov poskytuje možnosti výletov s rôznorodým zameraním (kultúrne a historické pamiatky, pútnické miesto, atrakcie, splav majestátneho Dunajca, turistika a cykloturistika) a tak sa ani pri viacdňovom pobyte v kúpeľoch nebudete určite nudiť. Všetky služby v areáli sú dostupné aj pre neubytovaných hostí kúpeľov – wellness, reštaurácia, procedúry.

https://kupelecks.sk/zdravie-lekarske-osetrenie/zameranie-kupelov

Adresa

KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka
Recepcia DOM ZDRAVIA

Červený Kláštor 147, 059 06
+421 52 482 2006
+421 914 338820
+421 52 482 2027
+421 903 754 197
recepcia1@kupelecks.sk

Web

www.kupelecks.sk

Ako k nám

Pozrite si spoje vlakom alebo autobusom

Mapa

Mapa