VOJENSKÁ EXPOZÍCIA MICHALA STRENKA

Vojenská expozícia Michala Strenka sa nachádza v podhradí  hradu Ľubovňa vedľa reštaurácie Izabela. Expozícia je venovaná pamiatke Michala Strenka, rodáka z Jarabiny, neďalekej obce. Je realizovaná formou vonkajšej aj vnútornej prezentácie, ktorou  približuje hlavne obdobie II. svetovej vojny.

Samotné umiestnenie expozície má symboliku v tom, že počas II. svetovej vojny na Ľubovnianskom hrade sídlilo nemecké trestné komando. Okrem predstavenia osoby Michala Strenka ponúka expozícia možnosť prejsť sa po realisticky vybudovanom zákope v celkovej dĺžke vyše 100 metrov a v jeho okolí možnosť vidieť niekoľko podzemných bunkrov a delostreleckých batérií. Návštevníci môžu v expozícii vidieť pozemnú a leteckú techniku. Expozícia obsahuje aj veľkú zbierku palných zbraní prevažne z obdobia II. svetovej vojny, ale aj zbrane povojnovej produkcie. Časť expozície venuje aktuálnym vojnovým konfliktom a pôsobeniu našich vojakov v týchto konfliktoch a jednotlivých mierových misiách.

Expozícia je v týždni otvorená pre objednané skupiny a počas sobôt, nedieľ a štátnych sviatkov pre verejnosť v čase od 11tej do 17tej hodiny.

Cenník

Základné vstupné: 5 €
Študent (ISIC karta): 4 €
Osoba ZŤP (preukaz ZŤP): 3 €
Dieťa 5 - 14 rokov: 3 €
Dieťa 0 - 4 rokov: zdarma
Sprievodca pre skupiny po dohode na tel.č.: +421907996342

Adresa

Vojenská expozícia Michala Strenka
Zámocká 1636/127
064 01 Stará Ľubovňa

+421 907 996 342
info@noms.sk

Web

https://www.noms.sk/sk/

Otváracie hodiny

Pondelok - piatok: len pre objednané skupiny
Sobota, nedeľa a štátne sviatky: od 11:00 do 17:00

Fotogaléria

Mapa