Čokoládové dobroty v Hniezdnom

DSC_9038

STARÁ ĽUBOVŇA/HNIEZDNE (4. 8. 2016) – Hniezdne bude mať ďalšiu atrakciu – čokoládovňu, v ktorej návštevníci budú môcť sledovať aj výrobu čokolády! Pri jej otvorení čaká návštevníkov čokoládové kráľovstvo plné prekvapení. Spoločnosť Nestville sa v roku 2016 rozhodla rozšíriť svoje portfólio o nový produkt – čokoládu, v ktorej vidia obrovský potenciál úspechu.

Už 13. augusta 2016 o 13:00 otvorí slávnostne svoje brány nová slovenská čokoládovňa – Nestville Chocolate. Pri tejto príležitosti bude v priestoroch čokoládovne Nestville v obci Hniezdne pri Starej Ľubovni vytvorené čokoládové kráľovstvo s množstvom zaujímavých aktivít pre malých aj veľkých. Svetom čokolády vás prevedie čokoládový kráľ Ibi Maiga spolu s čokoládovou kráľovnou Didianou a nebudú chýbať ani rozprávkové víly.

coko2

Čokoládovňa bude ponúkať pralinky, lámanú čokoládu, medianty a tabuľkovú čokoládu. Postupne má v pláne svoje portfólio rozširovať. Samotná výrobňa čokolády je prepojená s príjemnou čokoládovňou, v ktorej si môžu návštevníci posedieť pri šálke horúcej čokolády a cez sklo pozorovať, ako sa čokoláda priamo vyrába. V čokoládovni Nestville je samozrejme možné si všetky výrobky z aktuálneho portfólia zakúpiť.

História varenia čokolády na Slovensku siaha až na šľachtické dvory severného Spiša. V minulosti bola čokoláda považovaná aj za posvätný nápoj. Bola aj nápojom panovníkov a kráľov. Čokoládu využívali aj ako afrodiziakum. Čokoláda má blahodarné účinky na ľudský organizmus. Obsahuje flavonoidy, ktoré pôsobia ako antioxidanty. V čokoláde sú aj dôležité minerály – fluór, draslík a horčík.

expozicia nestville

Cieľom Nestville Chocolate je ponúknuť ako jediná čokoládovňa v regióne vynikajúcu chuť kvalitnej čokolády a predstaviť ľuďom históriu, samotné spracovanie a výrobu rôznych čokoládových špecialít.

Otvorenie čokoládovne je spojené s 3. ročníkom Nestville Chopper Family Fest, ktorý bude tradične zahájený spanilou jazdou chopprov. Pre návštevníkov je pripravený bohatý program v ktorom nebude chýbať motokárová dráha, elektrické kolobežky, divadielko, nafukovacie atrakcie, koníky, ale ani hudobné hviezdy ako Gladiátor, Dominika Mirgová a iní.

Akcia sa koná v areáli Nestville Hniezdne neďaleko Starej Ľubovne a začína o 13:00. Vstupné: 2€ deti, 5€ dospelí. Na prehliadku Nestville parku je v tento deň špeciálna 50% zľava pre všetkých. K dispozícii bude okrem zábavy aj možnosť občerstvenia.

coko plagat

ZDROJ a FOTO: www.nestvillepark.sk

Nezabudnite sa v Nestville Parku lokalizovať v hre LEGENDARIUM 2 a v letnej turistickej súťaži Objavuj Prešovský kraj. Pripravené sú skvelé ceny!

Aktuálne články