Cyklopátrania 2016: Spoznajte kraj na bicykli!

zmenšene

Obľúbené Cyklopátrania Prešovským krajom pokračujú aj v roku 2016! Zábavno-poznávacie preteky zavedú cyklistov do štyroch kútov Prešovského kraja. Novinkou je lokalizácia súťažiacich prostredníctvom šikovnej aplikácie. 

Cyklopátrania Prešovským krajom sú určené cyklistom rôznej vekovej a výkonnostnej kategórie. V lete 2016 sú v ponuke štyri krásne lokality:

25. jún – Stropkov   ŠTART: centrum mesta (Počas víkendu sa koná aj Pivný festival.)

23. júl – Humenné

13. august – Ľubovnianske kúpele

10. september – Prešov

 

Ako Cyklopátranie prebieha

V každej lokalite má cyklista  na výber 15 miest rôznej náročnosti s príslušnou bodovou hodnotou. Je len na ňom, akú taktiku, trasu a ktoré body/miesta si zvolí. K dispozícii má 5-hodinový časový limit. Štart a cieľ je na spoločnom mieste.

Súťažiaci budú zbierať body za jednotlivé navštívené miesta prostredníctvom aplikácie Objavujme. V nej vždy deň pred štartom nájdu mapu lokality a na nej vyznačené súťažné miesta. Na štarte pretekov sa im v aplikácii otvorí možnosť lokalizácie (cez GPS). Na každom súťažnom mieste, ktoré navštívia, sa zlokalizujú a môžu tiež odpovedať na súťažnú otázku, ktorá sa k miestu viaže. Cyklisti s najvyšším počtom bodov a najlepším časom získajú zaujímavé ceny.

Hlavnou cenou Cyklopátraní je bicykel Škoda!

Príďte spoznať kus krásneho kraja, zašportovať si a zabaviť sa.

Pripravené sú miesta s krásnymi výhľadmi, historické a kultúrne pamiatky, krčmičky aj kostolíky a samozrejme pestré ceny a obľúbené MEDAILY.

Tešíme sa na vás!

 

Cyklisti plánujú trasu v Pieninách.

Registrácia: Prebieha v deň pretekov 9.00 – 9. 45 hod. alebo vopred mailom na marketing@severovychod.sk (uviesť meno, priezvisko, vek, kontakt, dátum Cyklopátrania)

Štart: 10.00 hod. / Koniec: 15.00 hod.

Kategórie:

1. Ženské dvojice: súčet veku a) do 60 rokov, b) nad 60 rokov

2. Mužské dvojice: súčet veku a) do 60 rokov, b) nad 60 rokov

3. Zmiešané dvojice: súčet veku a) do 60 rokov, b) nad 60 rokov

4. Muži

5.Ženy

Na pretekoch je potrebné mať so sebou mobilný telefón a v ňom stiahnutú aplikáciu Objavujme. Pred štartom sa súťažiaci v aplikácii zaregistruje do príslušného Cyklopátrania prostredníctvom nickname. Svoj nickname nahlási organizátorom pri registrácii.

Štart a cieľ podujatia je pripravený na miestach so signálom WIFI. Počas Cyklopátrania sa súťažiaci lokalizuje prostredníctvom GPS v aplikácii (nie je potrebné internetové pripojenie, až v cieli na synchronizáciu údajov).

Štartovné:

Dospelí (vrátane detí nad 12 rokov): 4 €

Deti: 2 €

Rodinné štartovné (2 dospelí a 2 deti): 10 €

Štartovné zahŕňa mapu, pitný režim, občerstvenie v cieli (guláš + pečivo, nápoj).

Zabojujte o hlavnú cenu – bicykel Škoda!

 

Ďakujeme partnerom: Škoda Autoservis Vranov n. Topľou, Bicykle SG Prešov, Birell, Dobré zo Slovenska, LimoŠpes s. r. o.

Organizátor: KOCR Severovýchod Slovenska

Aplikácia Objavujme na stiahnutie:

 

 

 

Čítaj tiež:

Cyklopátrania 2015

 

Aktuálne články