Cyklopátranie Ľubovnianske Kúpele: Na bicykloch severným Spišom!

Sorea

Obľúbené zábavno-poznávacie preteky mieria 13. augusta do areálu Ľubovnianskych Kúpeľov (Nová Ľubovňa). Príďte na bicykli spoznať krásy, zaujímavosti aj pamiatky v regióne severného Spiša. Súťažiť môžu jednotlivci a dvojice. Každý cyklista je zaradený do žrebovania o bicykel zn. Škoda!

Ako Cyklopátranie prebieha

Počas pretekov má cyklista  na výber 15 miest rôznej náročnosti s príslušnou bodovou hodnotou. Je len na ňom, akú taktiku, trasu a ktoré body/miesta si zvolí. K dispozícii má 5-hodinový časový limit. Štart a cieľ je na spoločnom mieste – v areáli Ľubovnianskych Kúpeľov (hotel Sorea).

Súťažiaci zbierajú body za navštívené miesta prostredníctvom aplikácie Objavujme. V nej nájdu deň pred štartom  mapu lokality a na nej vyznačené súťažné miesta Cyklopátrania v Ľubovnianskych Kúpeľoch, takže si vopred môžu zvoliť trasu a vybrať miesta, ktoré na bicykloch navštívia. Na štarte pretekov sa im v aplikácii otvorí možnosť lokalizácie (cez GPS). Na každom súťažnom mieste, ktoré cyklisti zdolajú, sa cez aplikáciu jednoducho zlokalizujú, čím získajú príslušnú bodovú hodnotu. Cyklisti s najvyšším počtom bodov a najlepším časom získajú zaujímavé ceny.

HLAVNOU CENOU Cyklopátraní je bicykel ŠKODA! Každý cyklista je automaticky zaradený do záverečného žrebovania o bicykel, ktoré sa uskutoční 10. 9. v Prešove. 

SVS-cyklopatrania-2016-bilboard-504x2385mm-FINAL-TLAC

 

Kategórie:

  1. Ženské dvojice: súčet veku a) do 60 rokov, b) nad 60 rokov
  2. Mužské dvojice: súčet veku a) do 60 rokov, b) nad 60 rokov
  3. Zmiešané dvojice: súčet veku a) do 60 rokov, b) nad 60 rokov
  4. Muži – sólo
  5. Ženy – sólo

Na pretekoch je potrebné mať so sebou mobilný telefón a v ňom stiahnutú aplikáciu Objavujme. Pred štartom sa súťažiaci v aplikácii zaregistruje do príslušného Cyklopátrania prostredníctvom nickname. Svoj nickname nahlási organizátorom pri registrácii. Súťažiace dvojice si vytvoria jeden spoločný nickname v jednom telefóne, nahlásia ho pri registrácii. Súťažiaci jednotlivec si taktiež vytvorí jeden nickname, nahlási ho pri registrácii.

Počas Cyklopátrania sa súťažiaci lokalizuje prostredníctvom GPS v aplikácii (nie je potrebné internetové pripojenie, až v cieli na synchronizáciu údajov). Lokalizovať sa je možné len po štarte.

Registrácia: Prebieha v deň pretekov 9.00 – 9.45 hod. alebo vopred mailom na marketing@severovychod.sk (uviesť meno, priezvisko, vek, kontakt, dátum Cyklopátrania, súťažný nickname)

Štart: 10.00 hod. / Koniec: 15.00 hod. – Ľubovnianske Kúpele (hotel Sorea) – Využite možnosť ubytovať sa priamo v hoteli v areáli štartu/cieľa pretekov.

Sorea
Hotel Sorea, www.sorea.sk

Štartovné: Dospelí (vrátane detí nad 12 rokov): 4 €, Deti: 2 €, Rodinné štartovné (2 dospelí a 2 deti): 10 €. Štartovné zahŕňa mapu, pitný režim, občerstvenie v cieli (guláš + pečivo, nápoj).

Ďakujeme partneromŠkoda Autoservis Vranov n. Topľou, Bicykle SG PrešovBirellDobré zo Slovenska, LimoŠpes s. r. o.

Organizátor: KOCR Severovýchod Slovenska

Aplikácia Objavujme na stiahnutie:

logo JPG Google Play na web

button-app-store web 2

Príďte spoznať kus krásneho kraja, zašportovať si a zabaviť sa.

Pripravené sú miesta s krásnymi výhľadmi, historické a kultúrne pamiatky, krčmičky aj kostolíky a samozrejme pestré ceny a obľúbené MEDAILY.

Tešíme sa na vás!

Prečítajte si PRAVIDLÁ Cyklopátraní Prešovským krajom 2016 

Pridajte sa k udalosti na Facebooku

Cyklisti planuju trasu v Pieninach

Aktuálne články