Hlasujte za biopotravinu roka 2016!

biopotravina

Ekologické poľnohospodárstvo pomáha chrániť prírodu, dobré životné podmienky zvierat a zdravie ľudí. Aj preto biopotraviny zaznamenávajú v posledných rokoch veľký boom. I keď ich už kúpime v každom väčšom supermarkete, len malá časť biopotravín pochádza zo Slovenska.

Od roku 2004 preto Centrum environmentálnych aktivít (CEA) organizuje súťaž Slovenská biopotravina roka s cieľom podporiť rozvoj ekologickej poľnohospodárskej výroby na Slovensku a zviditeľniť najlepšie biopotraviny. Odmenou pre výrobcu je možnosť označiť ocenenú biopotravinu logom „Slovenská biopotravina roka“.

Po desiatich ročníkoch súťaže dochádza k rozšíreniu hlasovania. Každá prihlásená biopotravina bude môcť získať až dve ocenenia: cenu odbornej poroty (Slovenská biopotravina roka) a cenu pre najobľúbenejšiu biopotravinu spotrebiteľov (Cena Biospotrebitel.sk ).

Medzi nominovanými biopotravinami je aj bylinný čaj BIO Pieniny od spoločnosti ‪Agrokarpaty z Plavnice, ktorý sa vyrába práve v regióne severného Spiša a Pienin.

Čím viac bude na Slovensku ekofariem a čím pestrejšia bude ich produkcia, tým lepšie pre nás – spotrebiteľov. Aby boli biopotraviny v obchodoch slovenské, za dobré ceny a aby si každý mohol nájsť svojho biofarmára v blízkosti bydliska.

Pravidlá pre hlasujúcich nájdete TU.

ZDROJ: Biopotravina roka

Aktuálne články