LEGENDARIUM 2: Rekord a krst s Adamom ŽAMPOM!

nalepky

PREŠOV (10. máj 2016) –  Legendarium odštartuje v tomto roku naozaj netradične počas osláv Dňa detí na námestí v Prešove. Úlohy krstného otca LEGENDARIA 2 sa zhostí obľúbený športovec ADAM ŽAMPA. A deti sa pokúsia o vytvorenie nálepkového rekordu!

Projekt LEGENDARIUM sa dočká svojho pokračovania už 1. júna! Spolu pätnásť legendárnych hrdinov sa objaví v mobilnej hre LEGENDARIUM 2, v albume s nálepkami a tiež na audio CD.

V spolupráci s mestom Prešov je pre deti pripravený bohatý program. Popoludní sa na Hlavnej ulici môžu tešiť na divadelné, hudobné a tanečné vystúpenia, maľovanie na tvár, sladké odmeny a mnoho ďalších zaujímavostí. Zároveň sa malí oslávenci môžu zapojiť do vytvorenia rekordu. V stánku KOCR Severovýchod Slovenska získajú deti nálepky legendárnych hrdinov, z ktorých môžu vytvoriť rôzne výtvarné diela. Okrem toho už v týchto dňoch vytvárajú nálepkové diela aj žiaci z viacerých prešovských škôl. Spoločne by mali použiť až 50 000 nálepiek. Diela budú vystavené počas osláv Dňa detí. Každé dieťa získa odmenu – súťažný album LEGENDARIUM 2!Najkrajšie diela budú ocenené, pričom hlavnou cenou je vstup pre celú triedu do Slovenských opálových baní.

Úspešný lyžiar ADAM ŽAMPA  sa popoludní na námestí stretne s deťmi a podporí ich vo vytvorení nálepkového rekordu. Deti budú môcť nielen tvoriť, ale aj súťažiť s Adamom Žampom, získať jeho podpis karty či odfotografovať sa s ním.  O 15.20 sa Adam Žampa naplno zhostí úlohy krstného otca projektu Legendarium 2. Na pódiu pokrstí novú mobilnú hru, album s nálepkami  a audio CD o legendách Prešovského kraja.

Na deti čaká vytvorenie rekordu z viac ako 70 000 nálepiek z Legendaria 1.

Spolu 15 hrdinov predstaví krásy a zaujímavosti Prešovského kraja.

Legendarium 2 predstavuje prostredníctvom pätnástich legendárnych postavičiek zaujímavé miesta kraja, nabáda k cestovaniu a poznávaniu. Zároveň je súťažou o hodnotné ceny. V hre Legendarium 2 zažijú hráči dobrodružstvá 15 hrdinov a zároveň sa môžu lokalizovať až na 60 legendárnych miestach. Za lokalizáciu získajú bonusové body a posunú sa v hráčskom rebríčku na vyššie pozície. Môžu tak rásť od tuláka až po kráľa Prešovského kraja. Kráľ s najvyšším počtom bodov bude v septembri korunovaný na brehu Štrbského plesa.  Už za dve lokalizácie sa hráčom otvorí legenda danej postavičky na stiahnutie. Pre najlepších hráčov sú pripravené hodnotné ceny (pobyty, elektronika  a pod.)

Súťažiť je možné aj s albumom LEGENDARIUM 2. Za navštívenie vybraných miest získajú zberatelia súťažné nálepky. Nálepku nalepia do albumu a súťažný ústrižok zašlú do žrebovania o množstvo cien.  Už za 6 ústrižkov získa súťažiaci CD Legendarium zadarmo. Obe súťaže prebiehajú od 1. júna do 15. septembra 2016.

Viac informácií už čoskoro na www.legendarium.info!

Mobilnú hru vytvorila spoločnosť Functu, legendy pretavil do zaujímavých príbehov spisovateľ Ján Pochanič a na CD ich nahráva Martin Husovský (Komajota) s hercami z Divadla Jonáša Záborského v Prešove.

Projekt LEGENDARIUM získal v minulom roku viacero ocenení – Najlepšia inovácia v cestovnom ruchu od Ministerstva dopravy SR a  1. miesto Najlepšia slovenská aplikácia – AndroidCode 2015, 1. miesto – najkrajší propagačný materiál regiónu/kraja od Klubu fotopublicistov Slovenského syndikátu novinárov.

Martin Husovský s jednou z minuloročných cien.

Sledujte LEGENDARIUM na Facebooku a dozviete sa aj to, ako sa rodí nová hra – TU.

Prípravy LEGENDARIA 2. Do projektu je zapojených mnoho subjektov cestovného ruchu.

V prípade záujmu tried o zapojenie sa do rekordu, kontaktujte: riaditel@severovychod.sk.

Program:

Aktuálne články

X