Leto skončilo. Čo nás ešte čaká?

_DSC3117 copy

Leto 2022 sa v našom regióne podpísalo hlavne ako kultúrne bohaté. V rámci projektu Uzol kultúry sa v Starej Ľubovni konalo mnoho podujatí a aktivít, nezaostával ani Nestville Park či okolité obce. Môžeme konštatovať, že naozaj každý si mohol z tohto koláča ukrojiť. Po dvoch kovidových rokoch spánku to znova v uliciach ožilo, čomu sa úprimne všetci tešíme. Konali sa púte, turistiky, grilovačky či koncerty v celom regióne severného Spiša a Pienin.

Nadchádzajúce obdobie bude síce o stíšení sa a očakávaní toho najvyššieho, avšak aj tak na vás čakajú mnohé vyžitia.

Poľnohospodárske družstvo v Novej Ľubovni si prichystalo bohatý program druhú septembrovú nedeľu. Pri príležitosti Vďakyvzdania za dary zeme si môžete vyskúšať rôzne westernové disciplíny. 

V túto nedeľu sa bude konať aj charitatívna akcia pod záštitou Občianskeho združenia Misia Úsmev a Nádej, pomocou ktorej môžete podporiť deti v Dome sv. Anny.

Aby nebolo na tento deň málo, môžete sa zapojiť na cestu – Trek pre vertikálu východného vetra a vidieť a vypočuť si o živote a dramatických okamihoch rodín, ktoré pomáhali pri záchrane jednej židovskej rodiny počas 2.sv. vojny. Viacej informácii nájdete na našich sociálnych sieťach alebo u nás v Regionálnom informačnom centre.

Nestville park má pre vás prichystané strašidelné prehliadky v mesiaci október. Počas zimy si budete môcť zakorčuľovať na ľadovej dráhe a na klzisku. A v decembri vás okúzli Čarovná rozprávka Vianoc

Foto: Nestville Park

Mesto Stará Ľubovňa sa bude tešiť jarmočníkom na prelome septembra a októbra. Na XXIX. Jarmoku vystúpia mnohé známe tváre, vyžrebuje sa, ako to už zvykom býva, pestrá tombola. Deti sa vyšantia na kolotočoch a na svoje si prídu aj milovníci remesla. Ten, kto sa oblečie do kroja, bude tak súčasťou pokusu o vytvorenie rekordu – najviac jarmočníkov v kroji.

Koncom septembra si môžete vychutnať reláciu s Petrom Marcinom – Neskoro večer naživo, v kultúrnom dome. Tradične sa budú konať aj Hubertovske slávnosti pod hradom Ľubovňa.

V októbri je plánované otvorenie kostola sv. Mikuláša po jeho veľkej rekonštrukcii a budú sa konať aj ľudové misie rímskokatolíckej farnosti.

V Novembri si môžete v Galérii v Provinčnom dome pozrieť výstavu výtvarníkov Zakarpatskej maliarskej školy – Podkarpatský svet v SL a na Hrade sa bude konať medzinárodná konferencia – Spišský záloh.

December sa bude niesť v predvianočnej nálade. Pod záštitou primátora mesta sa bude konať benefičný koncert kapely NO NAME. V Galérii si môžete prísť pozrieť výstavu vianočných aranžmánov – Ľubovnianske Vianoce s Cliviou.

V Pieninách bude toto obdobie hrať hlavnú rolu príroda. Vykúzli vašim očiam tie najkrajšie farebné variácie.

KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR  Smerdžonka budú organizovať Malý pieninský maratón, nielen pre nadšencov behu už v polovici Septembra. Jesenný deň otvorených dverí si pre vás prichystali 16. októbra. Počas neho môžete spoznať kúpele z pohľadu ich histórie až po súčasnosť na prehliadke s výkladom. 

Súčasťou dňa sú BEZPLATNE poskytované konzultácie s lekármi, a to v kožnej a pľúcnej ambulancii. Vyšetriť si môžete nechať materské znamienka, podstúpiť spirometrické vyšetrenie a veľa ďalšieho.  Od 14.00 si v tento výnimočný deň môžete dokonale oddýchnuť vo wellness centre s bazénom, saunami, jacuzzi a ďalšími aktivitami s 20 % zľavou.

Oddýchnuť si môžete samozrejme aj v Lesnici na Chate Pieniny, či už pri dobrom jedle alebo si tam rovno predĺžite svoj víkend. Počas dňa sa môžete vybrať na ľahkú turistiku prielomom Dunajca na náročnejšiu turistiku smerom na Tri koruny cez Sokolicu. Večer vaše telo môžete nechať regenerovať v ich wellness oddelení.

Nezabudnite ani na Bludisko vo Viktóriiných záhradách v Starej Ľubovni, ktoré je otvorené takmer po celý rok.  Medzinárodné sochárske sympózium vo Vyšných Ružbachoch ponúka svojim čarom miesto na odpočinok a kultúrny zážitok. Prázdnotou nebudú zívať ani turistické chodníčky, ktorých je v našom regióne požehnane. Krásnu scenériu odporúčame aj v zime na bežkách. Lesopark, Hniezdne, Pieniny, Litmanová, Ľubovnianske kúpele. Stačí si len vybrať.

Aktuálne články