Na bežky do regiónu severného Spiša a Pienin!

DJI_0254

Rozhýbte svoje telo behom na lyžiach! Takzvané bežkovanie patrí medzi najprirodzenejšie lyžovanie, pretože chôdza a beh sú v súlade s prirodzenými pohybmi tela. Zapájame pri ňom množstvo svalov celého tela. Keď sa k tomu pridá čarokrásna, zasnežená krajina, máte hotový liek na telo i dušu. A takou je krajina severného Spiša a Pienin.

Ponúkame vám zopár skvelých tipov na výlet v regióne severného Spiša a Pienin – čerstvo upravené a udržiavané bežecké stopy. Alebo aj niečo viac.

  1. Malý pieninský kúpeľný okruh – nenáročný okruh v areáli Kúpeľov ČERVENÝ KLÁŠTOR – Smerdžonka dlhý 1,5km v jednom smere.
  2. Trasa prielomom Dunajca – ľahká bežecká trasa vhodná pre rodiny s deťmi, majestátnym prielomom Dunajca z Červeného Kláštora do Lesnice. Dĺžka trasy je 7,5km v jednom smere.
  3. Trasa Lesnica – Červený Kláštor lesom – náročná trasa pre skúsených a vytrvalých bežkárov. Dĺžka bežeckej stopy je 4,4 km v jednom smere
  4. Okruh Vyšné Ružbachy – Kamienka – mierne náročný bežecký okruh dlhý 11,5km.
  5. Okruh Kamienka – ľahká bežecká trasa v obci Kamienka. Dĺžka okruhu je 10km.
  6. Okruh Ľubovnianske kúpele – mierne náročný okruh dlhý 7 km s krásnymi výhľadmi na dolinu Ľubovnianskych Kúpeľov.
  7. Trasa Stará Ľubovňa – Hniezdne – ľahká bežecká trasa vhodná pre rodiny sdeťmi popri rieke Poprad až do Nestville Parku. Dĺžka bežeckej stopy je 3,3 km v jednom smere.
  8. Okruh lesopark – mierne náročná bežecká trasa lesoparkom pod hradom Ľubovňa. Dĺžka okruhu je 3,5 km.

Prajeme vám skvelý zážitok znásobený priaznivými podmienkami a dobrým počasím.

Aktuálne články