Na jesennú dovolenku za turistikou a zdravím, ale hlavne bezpečne

Cykloturistika s rodinou

14. októbra 2021, Bratislava – Tretia vlna pandémie korona vírusu síce prechádza aj našou krajinou, napriek tomu sa plánov na jesenný relax a oddych na Slovensku nemusíme celkom vzdať. Stačí sa zorientovať vo farbách covid automatu, ktorý určuje, kam a za akých podmienok sa môžeme vybrať. Napríklad do jedného z deviatich národných parkov, alebo do niektorých z vyše stovky hradov a zámkov, ktorými sa naša krajina právom pýši – pozýva SLOVAKIA TRAVEL. 

Väčšina okresov na Slovensku je podľa aktuálneho covid automatu v oranžovej a červenej farbe, pričom pre obe farby platí, že pohyb v exteriéri nie je obmedzený. Prechádzky či turistika majú počas príjemných októbrových dní zelenú a navyše je to výborná príležitosť navštíviť jeden z našich deviatich národných parkov. V oranžových okresoch fungujú pre skupinu OTP (očkovaní, testovaní, prekonaní) bez obmedzení ubytovacie zariadenia, múzeá, galérie, aj lanové dráhy vrátane kabínkových lanoviek, otvorené sú terasy, interiéry reštaurácií a na 50 % pre túto skupinu aj wellness centrá, kúpele a aquaparky. V červených okresoch sú už v interiéroch povinné respirátory, wellness zariadenia napríklad v hoteloch môžu využívať len ubytovaní hostia skupiny OTP, podmienky stravovania si upravujú ubytovacie zariadenia. Kabínkové lanovky sú otvorené pre kompletne zaočkovaných návštevníkov a turistov.

V praxi to ale napriek týmto obmedzeniam znamená, že život sa na Slovensku nezastavil, ako počas jari. ,,Dodržiavanie opatrení je vzhľadom na pandémiu nevyhnutné, ale pre všetky subjekty v cestovnom ruchu je dôležité, že môžu poskytovať svoje služby hosťom a zákazníkom, aj keď s obmedzeniami. Slovensko má čo ponúknuť v každom ročnom období, teraz sú to cyklotúry, ale aj pešia turistika za prírodou či pamiatkami. Sú to skvelé príležitosti na aktívny oddych, načerpanie energie a posilnenie imunity,“ povedal Václav Mika, generálny riaditeľ SLOVAKIA TRAVELVíkendové popoludnia sú ideálnym časom vydať sa po stopách našich predkov. Aj počas jesene a neskôr aj zimy sú otvorené Oravský, Trenčiansky, Nitriansky hrad či hrad Ľubovňa, v Bojniciach plánujú podujatia ako Rozprávkový zámok či Bojnický svetlonos na zámku. Lyžiarske strediská sa už teraz pripravujú na sezónu, lebo napriek korone je jedno isté – ZIMA BUDE.

O SLOVAKIA TRAVEL

SLOVAKIA TRAVEL je národná organizácia na propagáciu, podporu a rozvoj cestovného ruchu Slovenska na domácom a zahraničnom trhu. Vznikla 1. apríla 2021 ako štátna rozpočtová organizácia.

Zdroj foto: SLOVAKIA TRAVEL

Aktuálne články

X