Netradičné miesta pre vašu vysnívanú svadbu

svadba

Svadba v dnešnej dobe už dávno nie je taká, akú si ju pamätajú naši rodičia. Budúci mladomanželia dnes uprednostňujú svadbu podľa svojich predstáv. Obľúbenými sa stali netradičné svadobné obrady, nezvyčajné miesta a program, ktorý sa postará o poriadnu zábavu. Jednoducho zážitok, na ktorý sa nezabúda. Ak sa chystáte na svoj veľký deň, inšpirujte sa nádhernými miestami severného Spiša a Pienin, ktoré vďaka svojim prírodným a kultúrnym krásam dodajú vašej svadbe punc originality.

Možno vás prekvapí, že nielen svadobné šaty, ale aj miesto či štýl svadby, podliehajú aktuálnym trendom. Obradné siene obecných úradov dnes zívajú prázdnotou, pretože snúbenci hľadajú omnoho originálnejšie priestory. „Populárnymi sú najmä zrekonštruované slovenské hrady a zámky. Tí, ktorí túžia po uvoľnenejšej svadbe, snívajú o obrade v záhrade či na lúke pod holým nebom. Aj preto čoraz viac párov z celého Slovenska usporadúva svoje svadby u nás na severnom Spiši a v Pieninách,“ vysvetľuje Erika Šalatová, výkonná riaditeľka OOCR Severný Spiš Pieniny.

Svadobný turizmus

Tradičné svadby v mieste bydliska nevesty či ženícha dnes ustupujú novému trendu. Hitom súčasnosti sa stalo cestovanie, ktorého cieľom je jediné: svadba na vysnívanom či netradičnom mieste. Mnohí si pod týmto pojmom predstavujú klišé v podobe bláznivej svadby v Las Vegas či na Maldivách. Omnoho viac mladých párov však organizuje svoje svadby v rámci rodnej krajiny, kde nemusia čeliť jazykovej bariére, vlastným finančným limitom či zdĺhavému presúvaniu svadobných hostí.

Aj u nás na Slovensku nájdeme hneď desiatky krásnych miest, kde si svoj sen o rozprávkovej svadbe môže splniť skutočne každý, a to podľa svojej chuti. „Najviac vyhľadávanými sa stali miesta v blízkosti krásnej slovenskej prírody či zaujímavých historických stavieb. Tie im ponúknu neokukané scenérie na originálne svadobné fotenie. Mladomanželia, ktorí často túžia po fotografiách spomedzi drevených chalúpok, z hradných sál, alebo so scenériou slovenských hôr, neváhajú za nimi vycestovať,“ hovorí Erika Šalatová z OOCR Severný Spiš Pieniny. Ďalším plusom svadby mimo domova je, že kým sú mladomanželia zavalení povinnosťami, svadobčania majú príležitosť pozrieť si miesta, ktoré by inak možno nenavštívili.

Všetko pripravené pre príchod novomanželov a hostí v Pezióne Gurmen.

 

Komornejšie prostredie dobovej Krčmy pod lipami v stredovekom štýle pre vaše svadobné posedenie.

 

Aj takto luxusne môže vyzerať vaša svadobná hostina v Nestville Parku.

Aktuálne články