Nominujte Najlepších v cestovnom ruchu Prešovského kraja

oceneni-itf-2019_full

Verejnosť môže nominovať najlepších v cestovnom ruchu Prešovského kraja za rok 2019

 

PREŠOV (11. 11. 2019) – Verejnosť môže do konca novembra nominovať osobnosti, produkty a zariadenia na ocenenie Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja 2019. Ocenenie bude už po šiesty raz udeľované tým, ktorí svojimi aktivitami a kvalitou prispievajú k rozvoju turizmu v kraji.

Ocenenie Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja organizuje Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska už od roku 2014. Hlavnou úlohou je oceniť a motivovať ľudí, ktorí pracujú v cestovnom ruchu v Prešovskom kraji, pomáhajú pri jeho rozvoji a môžu byť vďaka svojim kvalitám vzorom pre ostatných.

Nominácie je možné podávať do konca novembra 2019 v piatich hlavných kategóriách – Osobnosť cestovného ruchu, NAJ produkt, NAJ zariadenie a NAJ zamestnanec cestovného ruchu a v novej kategórii, ktorá pribudla tento rok Remeslo má zlaté dno. 

V kategórii Osobnosť cestovného ruchu budú udelené ocenenia za celoživotný prínos, vzdelávanie, podnikanie a rozvoj cestovného ruchu v samospráve. Tiež je možné nominovať produkty, ktoré v roku 2019 prispeli k rozvoju turizmu a k zvýšeniu návštevnosti kraja (podujatia, atrakcie, festivaly a podobne).

V kategórii zariadenia môžu byť nominované kultúrne, náučné zariadenia a atrakcie, informačné kancelárie, ubytovacie a reštauračné zariadenia. Kategória NAJ zamestnanec je otvorená šikovným zamestnancom z oblasti služieb, ako sú sprievodcovia a informátori v kultúrnych a informačných zariadeniach, kuchári, barmani, someliéri, čašníci a podobne.

V novej kategórii – Remeslo má zlaté dno hľadáme miestnych remeselníkov,  ktorí udržiavajú a rozvíjajú bohaté tradície remesiel v Prešovskom kraji. Svojou tvorbou podporujú jeho návštevnosť, robia kraj atraktívnejším. Výsledky ich tvorby môžu byť prezentované na rôznych výstavách, prípadne sú vhodné k zakúpeniu, ako suvenír či spomienka z návštevy kraja.

„Vzhľadom k tomu, že v Prešovskom kraji sa nachádza mnoho zaujímavých ľudí či zariadení, našou snahou je aj tento rok vyzdvihnúť tých, ktorí svojou prácou a odhodlaním prispievajú k tomu, aby cestovný ruch v Prešovskom kraji napredoval tým správnym smerom. Či už je to v oblasť vzdelávania, podnikania, samosprávy, tradícii remesiel…. Veríme, že aj v tomto ročníku príklad a úspechy takýchto ľudí budú inšpiráciou a motiváciou k ďalšej aktivite a rozvoju cestovného ruchu v Prešovskom kraji. Prostredníctvom novej kategórie nazvanej Remeslo má zlaté dno by sme radi podporili aj tradíciu remesiel v kraji, keďže tvoria neoddeliteľnú súčasť našej histórie.“ uviedol Martin Janoško, výkonný riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska.

Na základe nominácií verejnosti vyberie ocenené osobnosti a produkty odborná porota. V kategóriách NAJ zariadenie CR a  NAJ zamestnanec CR si víťazov zvolí verejnosť v online hlasovaní. Taktiež verejnosť rozhodne aj o najobľúbenejšom produkte cestovného ruchu. Online hlasovanie sa uskutoční od polovice decembra 2019 a potrvá do polovice januára 2020.

„Neoddeliteľnou súčasťou rozvoja cestovného ruchu je skvalitňovanie poskytovaných služieb. Kvalitné služby, ochotný personál a atraktívne produkty lákajú návštevníkov a podpisujú sa na raste turizmu v regiónoch i celom kraji. Už samotné nominácie v týchto kategóriách sú uznaním dobre odvedenej práce,“ doplnil Janoško.

Nominácie je možné zasielať do 30. novembra 2019 poštou alebo mailom. Všetky potrebné informácie, kontaktný formulár a podmienky nominovania nájde verejnosť na stránke www.severovychod.sk.

Víťazi si ocenenia prevezmú na najväčšej slovenskej výstave cestovného ruchu ITF Slovakiatour v januári 2020 v Bratislave.

Kategórie Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja 2019

 1. Osobnosť cestovného ruchu:
 2. A) Celoživotný prínos v oblasti CR
 3. B) Vzdelávanie v oblasti CR
 4. C) Podnikanie v oblasti CR
 5. D) Rozvoj CR v samospráve
 6. NAJ produkt CR 

III. NAJ zariadenie CR:

 1. A) NAJ kultúrno – náučné zariadenie, atrakcia
 2. B) NAJ informačné zariadenie CR
 3. C) NAJ reštaurácia
 4. D) NAJ ubytovacie zariadenie
 5. NAJ zamestnanec CR 
 6. Remeslo má zlaté dno

 

Ocenení Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja 2018

Osobnosť cestovného ruchu 2018 (rozhodla odborná porota):

 • Celoživotný prínos v CR: Zuzana Šedivá in memoriam a Ján Gondek.
 • Vzdelávanie v CR: Jozef Šenko
 • Podnikanie v CR:  Jozef Vilim
 • Rozvoj cestovného ruchu v samospráve:  Štefan Bieľak
 1. NAJ produkty CR 2018 (rozhodla odborná porota):Obnova a sprístupnenie Donjonu na Šarišskom hrade; Expozícia svet dávnych vekov v Kaštieli v Hanušovciach nad Topľou.

III. NAJ zariadenie a zamestnanec cestovného ruchu 2018 (rozhodlo online hlasovanie verejnosti):

 • NAJ kultúrno-náučné zariadenie, atrakcia: Tatranský ľadový dóm, Hrebienok (1823 hlasov, 26 %)
 • NAJ informačné zariadenie: Tatranská informačná kancelária – Starý Smokovec a Tatranská Lomnica (1612 hlasov, 32 %)
 • NAJ reštaurácia: Reštaurácia Hotela u Leva, Levoča (2719 hlasov, 41 %)
 • NAJ ubytovacie zariadenie: Hotel Menhard***, Vrbov (3762 hlasov,  47 %)

III. NAJ Zamestnanec: Ondrej Gondek – vrchný čašník, reštaurácia Chata Pieniny (11 702 hlasov, 45 %)

 1. NAJ Produkt cestovného ruchu, online hlasovanie: Bežecký areál, Štrbské Pleso (2180 hlasov, 31 %)

 

 

 

Aktuálne články

X