Nový a moderný web prezentuje región severného Spiša a Pienin

web-orez

STARÁ ĽUBOVŇA (10. júl 2016) – Región severného Spiša a Pienin sa od 1. júla 2016 prezentuje cez nový, moderný a responzívny web, ktorý návštevníkom poskytuje všetky dôležité informácie potrebné pre príjemné strávenie dovolenky v regióne.

„Prvý web oblastnej organizácie cestovného ruchu SEVERNÝ SPIŠ – PIENINY bol tvorený po založení organizácie v roku 2012. Technológie rýchlo napredujú a vývoj webových stránok si vyžiadal redizajn webu. Nový web je dynamický, responzívny a moderný. Má kompaktný a prehľadný dizajn,“ skonštatovala Erika Šalatová, výkonná riaditeľka OOCR Severný Spiš Pieniny.

Rensponzivita webu spočíva v tom, že ak návštevník bude prezerať web na akomkoľvek zariadení (počítač, tablet, mobil), web sa prispôsobí danému zariadeniu. V úvode webu sa zobrazí dynamický obrázkový slider. Pribudla fotogaléria z podujatí, ktoré sa organizujú v regióne severného Spiša a Pienin, tiež videá, ktoré propagujú región. Web je prepojený so sociálnou sieťou Instagram, ktorý bude obrázkovo informovať o aktuálnych podujatiach v našom regióne. Akákoľvek fotografia “postovaná” zo sociálnej siete sa automaticky synchronizuje s webovou stránkou.

„Oblastná organizácia cestovného ruchu Severný Spiš Pieniny zhromaždila za 4 roky množstvo kvalitného digitálneho textového a obrazového materiálu, ktorý si žiadal nové grafické prostredie. Spoločne po konzultáciách s vedením a členmi sme navrhli redizajn, ktorý vizuálne komunikuje s logomanuálom OOCR,” rozpráva tvorca webovej stránky Marek Hrebík, mladý dizajnér zo Starej Ľubovne. „Zároveň sme využili potenciál niektorých obsahových materiálov pre návštevníka stránky a pripravili sme ich pútavejšou formou, prepracovali sme mapy trás, ciest minerálnych prameňov a dôležitých označení, ktoré si turista pozrie, aj keď sa práve nachádza na cyklotrase a má pri sebe dotykový mobil alebo tablet s pripojením na internet. Myslím, že sa nám podarilo vypracovať web, na ktorom nájde každý turista to, čo práve potrebuje, keď nás navštívi. Pretože jeden deň už nestačí.”

Cieľom redizajnu webovej stránky je kompaktnejšie a prehľadnejšie spracovanie štruktúry webu, nový redakčný systém WordPress, ako aj nový modul kalendária podujatí, v ktorom si nájde návštevník podrobnejšie informácie o podujatí a kontaktné osoby. Ubytovanie si odteraz môžete jednoducho rezervovať a zaplatiť cez Booking alebo priamo kontaktovať prevádzkara.

V dohľadnej dobe pribudnú tiež viaceré jazykové mutácie. Aktuálne je web k dispozícii v slovenčine, angličtine a poľštine. Momentálne pracujeme na napĺňaní obsahu v nemčine a ruštine.

logo-visit-spis

Aktuálne články