Stará Ľubovňa

Ponuka pre Vás...

Pozývame vás do mesta, kde zažijete pokoj a vychutnáte si skvosty, ktoré ponúka. Ubytovanie pre romantické duše odporúčame v Castle Distillery pod hradom Ľubovňa alebo penzióne Gurmen na námestí v Starej Ľubovni. Ak túžite aj po wellnesse, tak si rezervujte svoje ubytovanie v hoteli Familia.  Na poobedie vás pozývame do centra Starej Ľubovne, ktoré je síce maličké, no ponúka hneď tri miesta, ktoré si môžete pozrieť. Začnite v Dome mešťana, ktorý vás prenesie do života mešťanov v 19.storočí. Nevynechajte najstaršiu historickú stavbu v Starej Ľubovni kostol sv. Mikuláša. Prehliadku oznámte v Regionálnom informačnom centre, ktoré je hneď oproti, radi Vám prezradíme tajomstvá, ktoré ukrýva tento skvost Starej Ľubovne. Najvzácnejší dom na námestí – Provinčný dom ponúka vždy aktuálne výstavy s dvoma stálymi pamätnými izbami – Terézie Vansovej a Jána Melkoviča. Kávu si môžete vychutnať v niektorej z miestnych kaviarní. Čo s večerou? Milovníci hamburgerov si prídu na svoje v Chaluj Burger & Beer. Ten kto miluje pizzu a taliansku kuchyňu, nech neváha navštíviť Pizzeriu Palma a samozrejme aj zástancovia tradičnej kuchyne si majú kde uspokojiť svoje chute. Salaš u Franka patrí medzi veľmi obľúbené. 

Veríme, že ste prežili pokojné popoludnie i večer, nasledujúci deň bude o čosi vzrušujúcejší.

Nad bývalým kráľovským mestom sa týči hrad, ktorý láka svojou expozíciou a príbehom. Na hrade sa uchovávali poľské korunovačné klenoty, bol tam väznený známy cestovateľ Móric Beňovský. Na prehliadku potrebujete približne dve hodiny a veríme, že si to užijete. Z hradnej veže získate panoramatický výhľad nielen na Starú Ľubovňu. O niečo nižšie hradu sa nachádza skanzen – ľudové múzeum života našich predkov, kde sa nachádza niekoľko domov z okolia Starej Ľubovne a veľmi vzácny drevený kostolík sv. Michala Archanjela. My vám odporúčame absolvovať túto prehliadku ako prvú, zakúpiť si spoločnú vstupenku už tam, ktorá je zvýhodnená nielen cenou, ale aj kratšou dobou čakania v rade. Ľahostajnou nech vám neostane ani moderná forma vojenskej expozície Michala Strenka z 2.sv. vojny. Po výdatnom obede na Salaši u Franka, kde ochutnáte tie najlepšie pirohy sveta, navštívte najväčšie bludisko v strednej Európe vo Viktóriiných záhradách. V strede vás bude čakať opäť výhľad z vyhliadkovej veže, tentokrát ten najkrajší, na hrad.

V deň odchodu si môžete vybrať, či navštívte oázu pokoja na hore Zvir, zasvätené miesto Panne Márii, kde sa pred 30timi rokmi zjavovala trom malým deťom. Nachádza sa tu aj prameň sv. Jána Krstiteľa a vedie odtiaľ mnoho turistických chodníčkov. Alebo sa zastavte v neďalekom Hniezdnom v Nestville Parku, kde sa zrodila prvá slovenská Whisky. Pozrieť si môžete expozíciu liehovarníctva, kone či iné zvieratká na ich farme. Ochutnajte aj Nestville Beer z remeselného pivovaru, kde sa samozrejme môžete aj dobre najesť.

Páčilo sa vám? Príďte zas, máme pre vás pripravený ďalší TIP! Dovidenia.

Adresa

Regionálne informačné centrum
Nám. sv .Mikuláša
064 01 Stará Ľubovňa

E-mail

marketing@visitspis.sk

Mapa