Prežite deň plný zážitkov v Nestville Parku

NP1

         Nestville Park je miestom, kde si prídu na svoje všetci bez ohľadu na vek. Čo všetko v areáli môžete vidieť, zažiť či ochutnať? Poďte s nami objavovať zákutia Nestville Parku a dozviete sa o mnohých zaujímavostiach, o ich fungovaní v súčasnosti i o pripravovaných novinkách.

Len 5 kilometrov od Starej Ľubovne, v obci Hniezdne, vznikol v roku 2012 Nestville Park. Hlavnou myšlienkou bolo nadviazať na tradíciu liehovarníctva v regióne, čo sa stalo hlavným dôvodom zriadenia expozície liehovarníctva a tradičných ľudových remesiel Nestville Distillery. Spája nielen históriu, ale aj súčasnosť, keďže predstavuje jednu z najmodernejších rafinérií na výrobu liehu v Európe. Prvú slovenskú whisky môžu návštevníci ochutnať v priestoroch Degustačnej miestnosti a obdivovať pri tom jeden z najväčších ručne vyrezávaných drevených obrazov v strednej Európe. Prijaté epidemiologické opatrenia na isté obdobie brány expozície pre verejnosť zatvorili, no od 1. mája je možné absolvovať prehliadku každý deň v čase od 10.00 h do 18.00 h.  

          Tých, ktorí dávajú prednosť pivu poteší pivovar s reštauráciou Nestville Taberna, kde podávajú poctivé nepasterizované pivo Nestville Beer, varené z tých najkvalitnejších surovín zdravého regiónu severného Spiša a Pienin. K nemu odporúčame ochutnať zrejúce steaky, burgre, divinové špeciality alebo tatarák. Tieto výborné jedlá a nápoje sú v týchto dňoch podávané na terasách Nestville Taberny, no využiť možno aj donášku domov.

         Pozornosť milovníkov čokolády a sladkých dobrôt zaujme Nestville Chocolate. Ako jediná čokoládovňa v regióne ponúka vynikajúcu chuť kvalitnej belgickej čokolády. Predstavuje históriu, samotné spracovanie a výrobu rôznych čokoládových špecialít. Bohatú ponuku dobrôt si návštevníci môžu vychutnať spolu s kávou na letnej terase, v blízkosti ktorej sa nachádza detské ihrisko Nestville Bocianí svet, určené pre malých návštevníkov. Skvelou správou je, že terasa je otvorená aj v týchto dňoch.

 Deti určite poteší aj návšteva Nestville Farm, ponúkajúca možnosť vyskúšať si počas víkendu jazdu na poníkoch. Súčasťou Nestville Farm je jazdecký areál Nestville Horses, kde môžu vidieť stajňu s frízskymi koňmi a novým prírastkom – tromi žriebätkami. Nestville Horses zahŕňa dve moderné stajne s kapacitou 10 až 14 boxov, kruhovky, pieskovú jazdeckú arénu s tribúnou, priestranné výbehy a malú jazdeckú tréningovú halu. Nestville Farm sa však bude postupne rozrastať a pribudnú aj iné zvieratká.

         Nestville Park každoročne organizuje viacero zaujímavých podujatí. Jedným z nich je Divoké sedlo, ktorého cieľom je udržať tradície stretávania sa všetkých nadšencov, chovateľov i majiteľov koní, ktorých spája spoločná vášeň – pohľad na svet z konského sedla. Návštevníci sa na jeho druhý ročník môžu tešiť 1. augusta 2021. Posledný augustový víkend (28. – 29. august) sa bude niesť v znamení ďalšieho podujatia Farmár – tradície a zvyky, kde verejnosti predstavia výsledky svojej práce poľnohospodári, chovatelia zvierat, farmári i drobní remeselníci.     

   Veľkou novinkou je pripravovaný Nestville Rent – požičovňa elektro bicyklov a elektro kolobežiek. Od 7. mája 2021 je možné požičať si terénne elektro bicykle, elektro kolobežky budú verejnosti dostupné od začiatku júna. Návštevníci tak môžu spoznávať krásy areálu Nestville Parku i jeho blízkeho okolia moderným a ekologickým spôsobom.

Nestville Park ponúka mnoho zaujímavého, a preto je náročné stihnúť všetko v jeden deň. Možnosťou, ako neprísť o žiaden zážitok, ale vychutnať si ho plnými dúškami, je ubytovanie v jedinečných Nestville Apartments. Pri odchode z Hniezdneho určite nevynechajte návštevu Nestville Market, kde pod značkou Bača Paľo nájdete široký výber kvalitných a čerstvých produktov z domácej farmy. Chutné slovenské výrobky urobia radosť každému návštevníkovi.

         Nestville Park pre svojich návštevníkov chystá omnoho viac v podobe atrakcií, podujatí a prezentácie tradičných prác a postupov. Ich uskutočnenie však momentálne závisí od vývoja pandemickej situácie a opatrení. Spoločne si zaprajme veľa zdravia a verme, že si pekné letné chvíle užijeme v krásnom prostredí Nestville Parku.

Aktuálne články