Región severného Spiša a Pienin na medzinárodnej výstave cestovného ruchu

vystava

V dňoch 28. – 31. januára 2016 sa Oblastná organizácia cestovného ruchu SEVERNÝ SPIŠ PIENINY zúčastnila 22. ročníka medzinárodnej výstavy cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR 2016 v Bratislave. Svoje zastúpenie mala v pútavej expozícii Prešovského kraja, ktorú pripravila Krajská organizácia cestovného ruchu SEVEROVÝCHOD SLOVENSKA. Expozícii dominoval Ľubovniansky hrad a Tatry s lanovkou.

Na výstave sme prezentovali krásy, zaujímavosti a turistické atrakcie severného Spiša a Pienin. Nášmu stánku sa dostalo mnoho pozornosti od Slovákov, no neobišli nás ani zahraniční turisti. Zastavili sa aj tí, ktorí do nášho regiónu už zavítali a spomínali na krásne prežitý dovolenkový čas. Návštevníci nášho stánku mohli ochutnať prírodné bohatstvo regiónu – vody z minerálnych prameňov. Pre zdravú kožu i dobré trávenie sme im ponúkli liečivú vodu Smerdžonku z Kúpeľov Červený Kláštor – Smerdžonka. Minerálnu vodu Ľubovnianku s najvyšším obsahom horčíka vyvierajúcu v Ľubovnianskych Kúpeľoch si žiadali tí, ktorí chcú mať zdravé srdce. Trojicu minerálnych prameňov, ktoré boli k ochutnávke, uzatvára voda pre zdravú dušu z prameňa sv. Jána Krstiteľa z pútnického miesta Hora Zvir v Litmanovej. Lákadlom bola aj ochutnávka prvej slovenskej Nestville whisky i ďalšie produkty. Zrak okoloidúcich priťahoval hologram pamiatok z Ľubovnianskeho hradu.
V prvý deň výstavy boli odovzdané ocenenia Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja, ktoré putovali aj dvom členom OOCR Severný Spiš Pieniny. Ocenenie získali majiteľ Salaša u Franka, Norbert Frank, za celoživotný prínos v kategórii „Osobnosť cestovného ruchu“ a riaditeľ Ľubovnianskeho múzea, Dalibor Mikulík, v kategórii „NAJ kultúrne zariadenie“. Ceny si prevzali z rúk predsedu Prešovského samosprávneho kraja Petra Chudíka a predsedu KOCR Severovýchod Slovenska Michala Sýkoru.

Veríme, že prezentácia severného Spiša a Pienin na jednom z najväčších veľtrhov cestovného ruchu v strednej Európe prinesie svoje ovocie v podobe vysokého počtu turistov a návštevníkov počas nadchádzajúcej letnej sezóny 2016.

Aktuálne články