Severný Spiš hľadá najlepší med. Oslávi ním Deň medu.

Den-medu-2014

STARÁ ĽUBOVŇA (5. 8. 2016) – Areál skanzenu pod hradom Ľubovňa bude už po deviaty raz miestom s najvyššou koncentráciou milovníkov medu a včelárskych produktov. Deň medu sa na severnom Spiši uskutoční v nedeľu, 7. augusta.

 Program Dňa medu je koncipovaný tak, aby medové motúzy zaujali nielen usilovných včelárov, ale aj širokú verejnosť. „Jednou zo základných myšlienok Dňa medu je popularizácia včelárstva a včelích produktov na Slovensku. Pre včelárov je pripravená odborná prednáška, laická verejnosť spozná ich prácu tou najlepšou formou – ochutnávkou medu, medovníkov a v konečnom dôsledku aj formou súťaže o najlepší med v okrese Stará Ľubovňa,“ hovorí Jozef Lešiga, zo Základnej organizácie Slovenského zväzu včelárov v Starej Ľubovni.

Súčasťou Dňa medu je aj medový trh, ktorého sortiment budú tvoriť najmä včelie produkty. Samozrejmosťou je med, včelí peľ, propolis, propolisová tinktúra, sviečky zo včelieho vosku či formy na ich domácu výrobu. Včelári zas dostanú možnosť nakúpiť si potreby, ktoré sú pre toto nádherné remeslo nevyhnutné.

Med je obľúbenou prísadou do mnohých jedál a koláčov. Skanzenom pod hradom Ľubovňa tak budú rozvoniavať medovníky a medové rezy. Veriaci návštevníci sa môžu za včely a prácu včelárov poďakovať počas svätej liturgie.

Najlepší med okresu

Súťaž je určená všetkým včelárom, ktorí so sebou prinesú tohtoročný med, a to aj napriek nepriaznivému roku, ktorý včelárstvu a produkcii neprial. „O víťazovi súťaže rozhodujú práve návštevníci a priaznivci Dňa medu. Chute má každý z nás rôzne, no určite sa zhodneme na jednom víťazovi,“ dodáva na záver Jozef Lešiga.

Organizátorom podujatia je Ľubovnianske múzeum a Slovenský zväz včelárov.

8-7-2016_Deň medu

KONTAKTNÁ OSOBA

Ing. Erika Šalatová
Výkonná riaditeľka OOCR Severný Spiš – Pieniny
+ 421 905 330 652
salatova@visitspis.sk
www.visitspis.sk

KONTAKT PRE MÉDIÁ

Mgr. Adam Bačkor
Head of Public Relations
+ 421 904 151 528
adam.backor@getlike.sk
www.getlike.sk

Aktuálne články

X