Singeltraily na severnom Spiši a v Pieninách

DSC_1890 2

Máte radi adrenalín? Pozývame vás do Pienin. Vyblázniť sa môžete v najväčšom singeltrailovom rezorte na Slovensku – Singeltrails Lechnica. Okrem adrenalínového zážitku budete obdarení výhľadom na nádhernú pieninskú prírodu.

Singeltrails Lechnica je sieť horských cyklochodníkov v srdci Pienin a patrí medzi TOP MTB rezorty v Česku a Slovensku.  Jedinečné umiestnenie, trasovanie tratí a vyhliadkové miesta z neho robia vychytené miesto pre rôzne kategórie návštevníkov zo Slovenska, Poľska, Česka, ale aj iných krajín.

Singeltrails Lechnica
Singeltrails Lechnica

V prevádzke sú dve trate rodinného typu. GRIFTOF dlhá 9 km a ŠPICA dlhá 5 km. Tieto dva okruhy sú ideálne pre rodiny s deťmi. Trasy sa vinú cez krásny ihličnatý les aj lúky. Z obidvoch okruhov sú nezabudnuteľné výhľady na Tri koruny, Haligovské skalky, či Belianske Tatry. Pre skúsených zjazdárov je určená trať GVIZD dlhá 1,3km. Tento výšľap je považovaný za TOP výšľap v šírom okolí. Názvy týchto trás sú odvodené od samotných vrcholov, cez ktoré tieto trasy prechádzajú.

Do Pienin sa vám oplatí prísť aj na dlhšie. Ak máte málo adrenalínu, vyskúšajte splav na raftoch po rieke Dunajec. Z Červeného Kláštora sa nechajte unášať dravou riekou Dunajec pomedzi skalné bralá Pienin. Rafty si môžete objednať u rôznych poskytovateľov, ktorých určite neprehliadnete. Tento zážitok patrí medzi najkrajšie na slovenských vodách.

Po stope srnky, vlka či medveďa.

Cyklostopy

V regióne severného Spiša a Pienin, vám odporúčame aj menší singeltrailový rozort Cyklostopy, ktorý sa nachádza v mestských lesoch Starej Ľubovne. Traily sú vybudované pod Oslím vrchom a ich názvy nesú označenia zvierat. Na vrchu, na začiatku trialov sa nachádza prístrešok – Cyklochyža, kde môžete na hornom poschodí aj prespať. Všetko je detailne a prehľadne označené, takže si svoje jazdy viete dobre naplánovať. Okrem Jazvečej stopy sú všetky trialy jednosmerné. Trailov je dokopy 8 a sú určené pre skúsených cyklistov zvládajúcich techniku jazdy v teréne. 

Cyklostopy
Cyklostopy

Jelenia stopa začína po rovine a mierne stúpa, zhruba v polovici sa začínajú krásne zákruty. Najťažším trialom Cyklostôp je Líščia stopa. Jej charakter je drsnejší, na teréne sa nachádza množstvo kameňov a koreňov. Najjednoduchšou stopou je Srnčia stopa. Vlčia stopa je charakteristická svojimi klopenými zákrutami a vlnkami. Na Medvedej stope je vynikajúci skokový trail, určený najmä pre skúsených jazdcov. Krátka, no zato strmá a zábavná je Rysia stopa. Areál cyklostôp obklopuje známy hrad Ľubovňa, skanzen, či vojenská expozícia. Dobre sa najete v Castle Distillery, kde budete jesť ako hradní páni alebo v reštaurácii Izabela s tradičnými špecialitami. Obe reštaurácie sa nachádzajú priamo pod hradom. Ak ste dobrodružnejší typ, môžete si zabaliť jedlo so sebou. V miestnom Lesoparku, ktorým vedú Cyklostopy, sa nachádzajú prístrešky a oddychové miesta, kde si stále môžete vychutnávať ticho lesa.

Aktuálne články