Región Severný Spiš – Pieniny spúšťa svojho prvého digitálneho sprievodcu SmartGuide

lechnica2

Už nadchádzajúcu sezónu sa návštevníci Severného Spiša a Pienin môžu tešiť na plnohodnotného digitálneho audio sprievodcu v podobe mobilnej aplikácie SmartGuide. Región s bohatou históriou, tradíciami a krásnou prírodou je medzi návštevníkmi známy predovšetkým vďaka esteticky príťažlivému reliéfu pohoria Pieniny. K unikátnosti tejto oblasti prispela aj rieka Dunajec, ktorá sa prediera cez kaňonovitú úžinu vápencových bradiel pod masívom Troch korún. Severný Spiš je takisto známy množstvom liečivých minerálnych prameňov, kúpeľníctvom a históriou kresťanských tradícií a architektúry Východného Slovenska. Aplikácia SmartGuide návštevníkom umožní pohybovať sa miestami samostatne bez sprievodcu a bez tvorby davov ľudí.

Severný Spiš – Pieniny v spolupráci s firmou SmartGuide pripravili spoločnú oficiálnu aplikáciu s historicky faktickým a kvalitným obsahom pre slovenských aj zahraničných návštevníkov.

Audio sprievodca v mobile približuje históriu a zaujímavosti o regióne. Aplikácia ponúka návštevníkom náučné trasy, ikonické miesta a blízke destinácie. Náučné trasy návštevníkov prevedú regiónom a pomôžu im vžiť sa do jedinečnej atmosféry tohto miesta. Tieto služby sú poskytnuté zadarmo všetkým návštevníkom.

Vznikol tak vôbec prvý jednotný sprievodca pre región Severného Spiša a Pieniny. Pomocou GPS vie telefón, kde sa nachádzate a podľa toho vám rozpráva pútavé príbehy o danom mieste alebo vás dovedie k miestu, ktoré vás zaujíma. Celého sprievodcu je možné stiahnuť plne do offline vrátane máp a audia a ušetriť tak mobilné dáta. Napriek všetkým výhodám nového sprievodcu SmartGuide zostáva aj naďalej možnosť prehliadky expozícií so „živým“ sprievodcom, pretože aj taká prehliadka má svoje výhody.

Za revolúciou v bezpečnom a pohodlnom spoznávaní nových destinácií stojí česká technologická spoločnosť SmartGuide. Jej technologickú platformu pre publikovanie interaktívnych audiovizuálnych sprievodcov používa región Severný Spiš a Pieniny po novom a celkom je dostupných cez 500 destinácií po svete. SmartGuide si obľúbili cestovatelia, ktorí chcú preskúmavať svojím vlastným tempom, počúvať pohlcujúce príbehy pripravené miestnymi sprievodcami a objaviť skryté miesta mimo hlavnej cesty.

Aplikáciu bude Severný Spiš Pieniny môcť v budúcnosti využívať na zasielanie push notifikácií aj na upozornenie návštevníkov na špeciálne akcie, aktuálne bezpečnostné informácie či dočasne uzavreté expozície.

Aktuálne články