Spoločná aktivita – Spojme sily

IMG_7191

Činnosť OOCR je zameraná hlavne na marketing, toho ktorého regiónu. Avšak svojim pôsobením sa podieľa aj na celkovom rozvoji regiónu. Uvedomujeme si nevyhnutnosť vzájomnej spolupráce a informovanosť jednotlivých subjektov. Sezóna je už v plnom prúde a neostáva čas na individuálne spoznávanie. Preto sme spojili kľúčových pracovníkov do aktivity Spojme sily a v dňoch 1.6. a 2.6. sme absolvovali infocestu, kde sme načerpali mnoho informácií, tipov, či postrehov.

Prvý deň sme mali stretnutie na námestí sv. Mikuláša v Starej Ľubovni, kde sme podali informácie o činnosti nášho informačného centra, o tom, čo môže návštevník vidieť práve tu na námestí v Starej Ľubovni. Zaujímavá je prehliadka v Meštianskom dome, ktorou sa návštevník prenesie do doby našich predkov. Galéria v Provinčnom dome stále ponúka aktuálnu výstavu, lákadlom pre mnohých ostáva aj dominanta námestia, Kostol sv. Mikuláša.

Viktóriine záhrady

Ďalším bodom záujmu boli Viktóriine záhrady a bludisko. Vyskúšali sme si blúdenie, vypočuli sme si ako bludisko vyrástlo aj o ďalších plánoch rozvoja areálu. V Skanzene v Starej Ľubovni sme sa stretli v hájovni, kde je nainštalovaná aktuállna výstava Calvary, pozreli sme si areál a vzácny drevený kostolík. Zároveň sme si vymieňali pracovné skúsenosti, tipy a postrehy z našich pracovných pozícii.

Na kávičku sme si zašli do Castle Distillery – bývalej stredovekej pálenice s reštauráciou. Popri káve a výbornom destiláte, sme pozreli proces výroby domáceho destilátu, ktorý si môže nechať vypáliť ktokoľvek. Na výbornom obede na Salaši u Franka sme pozorne počúvali príbeh pána Franka, jeho cestu a prezradil nám aj základnú ingredienciu jeho práce, ktorou je láska.

Castle Distillery
Salaš u Franka

V Nestville Parku sme si pozreli ich expozíciu liehovarníctva, možnosti, čo všetko Nestville Park ponúka a deň sme zavŕšili degustáciou pravej slovenskej Whisky, ktorou sme si pripili na úspešnú sezónu.

Liehovar v Nestville
Degustácia v Nestville Parku

Na druhý deň sme sa vydali do KÚPEĽOV ČERVENÝ KLÁŠTOR – Smerdžonka. Ochutnali sme vodu z prameňa Smerdžonka, nechali sme sa sprevádzať areálom, aj interiérom. Kúpele majú bohatú ponuku pre svojich kúpeľných hostí, ale aj pre jednodenných návštevníkov.

Areál KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR - Smerdžonka

Autobusom sme v dobrej nálade smerovali do Lesnice na Chatu Pieniny, kde náš už srdečne vítal pán Gondek, pravý goral a majiteľ Chaty Pieniny. Atmosféra prostredia Pienin dostane naozaj každého, počasie nám prialo, dobrá nálada pretrvávala. Po prehliadke Chaty sme pokračovali na obed do Kúpeľov Vyšné Ružbachy. Boli sme pohostení v svadobnej atmosfére, keďže v Bielom dome práve chystali svadbu. Musíme uznať, že v Kúpeľoch Vyšné Ružbachy sa to naozaj rozvíja, postrehli sme mnoho pozitívnych zmien, čomu sa úprimne tešíme. Dievčatá nám prezradili aj ďalšie plány a vízie kúpeľov.

Chata Pieniny
Biely dom - Kúpele Vyšné Ružbachy

Zvyšný čas nášho dňa sme navštívili Hotel Sorea v Ľubovnianskych kúpeľoch, ako najväčšieho ubytovateľa v regióne. V hoteli sa udialo taktiež niekoľko zmien a svojou aktivitou láka stále mnoho návštevníkov, práve na pobyt u nich. Cestou do Starej Ľubovne, kde bola naša konečná, sme sa ešte zastavili v obci Chemľnica, kde práve chystali podujatie Dni nemeckej kultúry. Starosta nám predstavil novootvorené ihrisko pre deti, z ktorého sa tešia nielen deti z obce. S dobrým pocitom a v dobrej nálade sme sa pobrali každý svojou cestou.

Kongresová sála - Hotel Sorea
Obec Chmeľnica

Spoločne sme získali vzácne informácie o tom druhom. Dotykom zážitku a atmosféry budeme vedieť lepšie našich návštevníkov smerovať a odporúčať miesta, odkiaľ si odnesú ten svoj zážitok.

Aktuálne články