Šťastné a Veselé Vianoce

Nestville-Park-2-1-1170x777

Posledný adventný víkend, ktorý pripadne na 20. – 21. decembra 2019 usporiada expozícia Nestville Distillery v obci Hniezdne podujatie pod názvom Šťastné a veselé Vianoce. Cieľom organizátorov je vniesť do sŕdc návštevníkov čaro Vianoc, ktoré je predovšetkým o rodine a spoločne strávenom čase, na čo sa pri súčasnej uponáhľanej dobe častokrát zabúda.

Prvý ročník vianočného podujatia sa ponesie vo výnimočnom duchu, keďže súčasťou programu bude slávnostné otvorenie klziska a unikátnej ľadovej dráhy priamo v areáli Nestville Parku. Krstnými rodičmi sa stanú – najlepší slovenský hokejový brankár Ján Lašák, majster sveta z Göteborgu 2002 a milovník detského publika Miro Jaroš.  Klzisko s rozlohou 450 štvorcových metrov a 100 metrov dlhá ľadová dráha budú prístupné verejnosti na športové vyžitie počas zimných mesiacov od pondelka do štvrtka v čase od 11.00 hod. do 20.00 hod. a cez víkend od 11.00 hod. do 21.00 hod.. Pre tých korčuliarov, ktorí si nestihli kúpiť korčule bude k dispozícii aj požičovňa priamo pri klzisku.

Príjemnú predvianočnú atmosféru navodí divadelné predstavenie o nenásytnom vandrovníkovi „Vianočný Hamčo“, ktorý putuje krajinou a pojedá všetko, čo mu príde pod ruku. Keď vám zaklope na dvere, majte sa na pozore, aby vám nezjedol celú chalupu!

Na festivalovom pódiu vystúpi populárny interpret detskej hudobnej scény Miro Jaroš s vianočným repertoárom, ktorý zaspieva v unikátnom prevedení s kapelou. Tradičné vianočné koledy a vinše odznejú v podaní folklórneho súboru Ľubovňan, ľudovej hudby bratov Zamiškovcov a obľúbenej domácej kapely SOUL. Do spievania kolied budú zapojení aj tí najmenší, ktorých samotný Santa Claus odmení sladkým darčekom. Následne spolu s nimi rozsvieti aj dominantu vianočnej výzdoby – viac než deväťmetrový vianočný stromček.

Počas podujatia bude prebiehať netradičný volejbalový turnaj, o ktorý je už teraz obrovský záujem. Predstaví sa viacero tímov v dvoch kategóriách, mužskej a mužsko-ženskej, tvz. MIX, ktoré budú bojovať o titul „Nestville Winter Cup“. Príďte aj vy povzbudiť svojich favoritov a pozrieť sa na prvý ročník domáceho šampionátu vo volejbale.

O dokonalý zážitok sa postará  Krasokorčuliarsky klub Spišská Nová Ves s vianočným vystúpením, ktorého história sa spája až s rokom 1973. Podujatie bude spestrené veľkolepým ohňostrojom, detskou zónou s tvorivými dielňami a vianočnými súťažami pre všetky vekové kategórie. Najpozoruhodnejšou bude práve súťaž na ľade, z ktorej si víťazi odnesú dresy slovenskej hokejovej reprezentácie podpísané hokejovou legendou Jánom Lašákom a samozrejme, prvú slovenskú Nestville Whisky.

Tešíme sa na vašu návštevu a veríme, že čaro predvianočného obdobia prežijeme spoločne šťastne a veselo 20. – 21. decembra 2019 v Nestville Parku!

Aktuálne články