Svetový deň psoriázy si pripomenú bezplatnými vyšetreniami a konzultáciami

DOD

ČERVENÝ KLÁŠTOR – Kúpeľná tradícia sa v regióne severného Spiša a Pienin obnovila v roku 2012. Vtedy bol totiž postavený Kúpeľný dom v KÚPEĽOCH ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka. Netrvalo dlho a kúpele získali štatút kúpeľného miesta. To dnes obľubujú pacienti z viacerých dôvodov. Napríklad aj pre jedinečný Jesenný deň otvorených dverí. Konať sa bude 20. októbra.

Kúpele neďaleko Červeného Kláštora si pripísali na svoj účet niekoľko NAJ… Rozprestierajú sa v najmenšom národnom parku Slovenska, patria medzi najmladšie v novodobej histórii. V ako jediných kúpeľoch na Slovensku sa v nich liečia na jednom mieste kožné diagnózy aj ochorenia dýchacích ciest. Ako jediné kúpele na našom území zanikli, aby sa o pár rokov opäť znovuzrodili. „Bohatstvo nášho regiónu je rozmanité. Patrične hrdí sme aj na jedinečnú prírodnú liečivú minerálnu vodu, ktorú vedia oceniť pacienti trpiaci nielen na kožné ochorenia. Aj vďaka tomuto klenotu je severný Spiš atraktívnou destináciou počas celého roka,“ hovorí Ing. Erika Šalatová, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovné ruchu Severný Spiš Pieniny.

Deň otvorených dverí je zakaždým vyhľadávaným podujatím. Koná sa pri príležitosti Svetového dňa psoriázy. Blahodarné účinky prameňa Smerdžonka boli zaznamenané práve pri liečbe viacerých kožných ochorení, a tak sa niet čomu čudovať. Voda z neho pomáha minimalizovať aj problémy s pohybovým a tráviacim ústrojenstvom, rovnako tiež nervových ochorení. Počas dňa otvorených dverí si môžu dať návštevníci prezrieť napríklad znamienka. Koža však nebude jediným vyšetrovaným orgánom.Snažíme sa dbať na zdravotnú stránku a aj preto v tento deň poskytneme vyšetrenia a konzultácie s našimi lekármi zadarmo,“ teší sa na deň otvorených dverí Ing. Vladimír Šmída, vedúci marketingu z KÚPEĽOV ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka.

Odborníci budú počas dňa otvorených dverí vykonávať aj spirometriu, analýzu ľudského tela, meranie tlaku a BMI, celkového cholesterolu či množstva CO vo výdychu. Súčasťou jesenného dňa otvorených dverí v  KÚPEĽOCH ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka bude aj zaujímavá prednáška a konzultácie so zástupcami Ligy proti rakovine, ktorí predvedú aj ukážku samovyšetrenia prsníka. Prehliadky, vyšetrenia, konzultácie, prednášky, merania, praktické ukážky budú aj tento rok bezplatné. Na liečebné a relaxačné procedúry poskytnú kúpele zľavu 30%.

Unikát

Organizátori dňa otvorených dverí pripravili pre návštevníkov aj možnosť vyskúšať si unikátnu atrakciu priamo v malebnom prostredí panenskej prírody a v blízkom okolí kúpeľov – Kneipp terapiu. „Kneipp terapia je vodoliečebná otužovacia procedúra založená na pôsobení rozdielu tepla a chladu. Prechod cez vodu plynule nadväzuje na balančný chodník. Chôdza naboso po rôznom povrchu stimuluje receptory chodidla, na čo následne reagujú svaly celého tela,“ opisuje procedúru Vladimír Šmída. V popoludňajších hodinách program vyvrcholí liturgiou.

 

Táto aktivita je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

 

Aktuálne články