Tip na výlet- deň plný zážitkov v Nestville parku

1 Vstupna brana do Nestville Park

Objavte čaro jedného z najkrajších kútov severného Slovenska, údolia Tatranského národného parku, Pieninského národného parku a Levočskej vrchoviny, kde v roku 2012 vyrástol obdivuhodný areál Nestville Park a súčasne s ním aj expozícia liehovarníctva a tradičných ľudových remesiel – Nestville Distillery. Nachádza sa len 5 km západne od Starej Ľubovne, v bývalom najmenšom meste Uhorska, v dedinke Hniezdne.

Expozícia Nestville Distillery pozostáva z troch častí:

  • Historickej – ukážky ľudových remesiel súvisiacich s liehovarníctvom.
  • Modernej – jedna z najmodernejších rafinérií na výrobu liehu v Európe.
  • Tradičnej – Degustačná miestnosť s ručne vyrezávaným obrazom a sklady zrenia whisky. Práve v tejto časti expozície sa degustuje prvá slovenská Nestville Whisky.

 

Historická časť pozostáva z ukážok ľudových remesiel, ktoré priamo súvisia s liehovarníctvom ako kováčstvo či debnárstvo. V ostrom kontraste s historickým blokom je druhá, moderná časť, ktorá vás prenesie do súčasnosti. Venuje sa moderným technológiám a najmodernejšej rafinérii na výrobu liehu v Európe, v ktorej sa ročne spracuje viac ako 35 000 ton obilia, čo predstavuje viac ako 1750 nákladných áut.

 

Poslednú, tretiu časť, obľubujú najmä páni. Hovoríme o Degustačnej miestnosti, v ktorej sa degustuje prvá slovenská Nestville Whisky a tiež o skladoch, v ktorých whisky destilát zreje. Degustačná miestnosť sa pýši zaujímavým prvenstvom. V jej priestoroch sa nachádza jeden z najväčších ručne vyrezávaných drevených obrazov v strednej Európe. Veľkolepý drevený obraz vykresľuje tradičný spôsob života obyvateľov Hniezdneho, ktorí sa od 12. storočia venovali najmä obrábaniu pôdy a pestovaniu poľnohospodárskych plodín.

Prehliadka expozície s odborným výkladom sprievodcu trvá cca 60 minút.

ČOKOLÁDOVŇA

 

Zavítajte do čokoládového kráľovstva Nestville Chocolate, ktoré ako jediná čokoládovňa v regióne ponúka vynikajúcu chuť kvalitnej čokolády a predstavuje históriu, samotné spracovanie a výrobu rôznych čokoládových špecialít. Môžete si tu oddýchnuť a posedieť pri šálke horúcej čokolády, kvalitnej káve, chuti belgických praliniek či sladkých zákuskoch domácej výroby a popritom cez okno pozorovať výrobný proces čokoládových produktov. Pre dospelých sú k dispozícii aj originálne likéry.

                                 Detské exteriérové ihrisko

Ihrisko obklopené slivkovým sadom disponuje visiacimi a pružinovými hojdačkami, preliezačkami, lanovou pyramídou, šmýkačkami i dreveným domčekom s toboganom. Najväčšou dominantou ihriska je drevené bocianie hniezdo s toboganovou šmýkačkou, pavúčou stenou a balančnými prvkami.

 

Všetky atrakcie detského ihriska poskytujú nielen bezpečnú zábavu, ale aj harmonický a všestranný rozvoj vašich detičiek. Presvedčte sa sami a vyčarte im jeho návštevou úsmev na perách. A kým sa budú oni zabávať vy môžete relaxovať a vychutnať si svoju obľúbenú belgickú čokoládu či sladký zákusok domácej výroby.

                                Ubytovanie v Nestville Apartmens

 

Využite možnosť ubytovania v nádhernom areáli v Nestville parku. Komfortne zariadené apartmány Vás upútajú svojim jedinečným vidieckym štýlom s ručne opracovaným drevom a kameňom.

Prajeme vám krásne zážitky v Nestville parku.

Aktuálne články