Tip na výlet – Medzinárodné sochárske sympózium a mesto Vyšné Ružbachy

soch

Skoro zabudnuté sochárske sympózium vo Vyšných Ružbachoch ožilo. Počas relaxu v tomto kúpeľnom mestečku odporúčame navštíviť aj toto voľne prístupné miesto. O Sochárskom sympóziu, jeho vzniku a histórii sme venovali priestor v samostatnom článku. Teraz nastal čas napísať a hovoriť o tom, že krása umenia vyše 100 travertínových sôch ožila, a je to tam naozaj čarovné.

Presvedčenie a spolupráca miest Vyšné Ružbachy a Nowy Sacz v Poľsku, prostredníctvom projektu Interreg V-A Poľsko/Slovensko, rozhodla vykonať úpravu tohto chátrajúceho priestoru . Na mieste sa im podarilo vybudovať chodník a malý amfiteáter s lavičkami, kde sú plánované živé podujatia. Oficiálne novootvorenie sa konalo 24. júla 2022 v sprievode hudobného umenia

 

 

 

Spojenie prírody, ticha a umenia môže byť jedine a jedinečne krásne.

 

 

Toto mesto, ak ho ešte nepoznáte, sa oplatí určite navštíviť a prežiť v ňom aj niekoľko dní. O ubytovanie nemusíte mať starosti. Nachádza sa tú chatová oblasť, hotel, kúpele, penzióny. Môžete si urobiť prechádzka ku travertínovému jazierku – Kráter, minerálnym prameňom – Zabudnutia a Lásky, kde si môžete vymasírovať aj svoje nôžky na Barefoot chodníku.

Foto: Medzinárodné sochárske sympózium

Aktuálne články