Tip na výlet – Rafting po Dunajci

289055528_384532630184191_7185410010016075673_n

Čistota prírody, ktorá v Pieninách nepochybne kraľuje, uchváti každého návštevníka. O tom, že je tu viacero možností na vyžitie, mnohí vieme. Jednou z lákavých možností je aj Rafting po rieke Dunajec. Táto aktivita je vyhľadávaná hlavne mladými ľuďmi. Naoko náročný šport, je však vrelo odporúčaný aj deťom od 3 rokov, či aktívnym seniorom.

Možnosť raftovať ponúka hneď niekoľko podnikateľov z okolia. Zaparkovať môžete už v Haligovciach na Goralskom dvore, kde vám zabezpečia okrem samotného raftovania aj odvoz tam a späť. Môžete ísť priamo do Červeného Kláštora, kde je priamy nástup. Tu je hneď niekoľko možností: Rafting Dunajec, Rafting Slovakia a Rafting Oravec, ktorí ponúkajú aj bezplatnú možnosť parkovania. 

Splavovať sa môžete priamo z Červeného Kláštora do Lesnice, trasa je dlhá približne 9km a trvá približne 1,5hodiny. Trasa Spišská Stará Ves – Lysá nad Dunajcom, ktorá je o niečo dlhšia, má približne 17km a trvá asi 3,5 hodiny. 

Ako sa dostanete z cieľového miesta naspäť k svojmu autu, ostáva na Vás. Možností je hneď niekoľko. Buď si zavoláte taxík alebo si požičiate bicykel, ak nemáte vlastný a takto si vychutnáte prírodou ešte asi hodinku. Ak by sa vám málilo, choďte peši a môžete sa o hodinu viacej prechádzať. Pre tých najaktívnejších je tu možnosť turistiky cez Sokolicu a Tri Koruny, ktorá trvá približne 5hodín.

Ak budete mať šťastie ako my, môžete stretnúť vydru 😊

Aktuálne články