Toto sú najlepší v cestovnom ruchu 2015!

top
Zostava najlepších v cestovnom ruchu Prešovského kraja za rok 2015 je kompletná. Verejnosť v online hlasovaní vybrala najlepšie zariadenia a zamestnancov cestovného ruchu. Víťazi ankety sa tak pripoja k oceneným osobnostiam a produktom, o ktorých rozhodla odborná porota.
Ocenenie Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja má poukázať na kvality, motivovať a oceniť tých, ktorí rozvíjajú cestovný ruch kraja vo všetkých jeho oblastiach. Ocenenie už po druhý raz pripravila Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska.
Nominácie na ocenenie vo všetkých kategóriách zasielala široká verejnosť počas mesiaca november. O ocenených osobnostiach a najlepších produktoch cestovného ruchu za rok 2015 rozhodla odborná porota. Najlepšie zariadenia a zamestnancov vybrala verejnosť v online hlasovaní od 14. decembra 2015 do 14. januára 2016. Spolu bolo v online hlasovaní odovzdaných takmer 20 000 hlasov.
„Kultúrne, informačné ako aj ubytovacie a gastronomické zariadenia sú neodmysliteľnou súčasťou cestovného ruchu. Je veľmi dôležité, ako pri svojom fungovaní vystupujú smerom k zákazníkom, ktorí v ankete dostali priestor na vyjadrenie svojich sympatií a mohli tak podporiť svoje obľúbené zariadenia,“ uviedol Martin Janoško, riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska.

NAJ kultúrnym zariadením Prešovského kraja za rok 2015 sa na základe hlasovania verejnosti stalo Ľubovnianske múzeum – hrad v Starej Ľubovni. Počet návštevníkov v hrade a skanzene v Starej Ľubovni každoročne stúpa, ročne ho navštívi viac ako 145 tisíc návštevníkov. Na pozícii najlepšieho kultúrneho zariadenia strieda minuloročného víťaza, ktorým bolo Múzeum Kežmarok – Kežmarský hrad.

Aktuálne články