Túžite po originálnej svadbe? Vyberte si severný Spiš a Pieniny

svadba

V súčasnosti už nie sú výnimočné svadby vonku či v netradičnom prostredí. Nádherné miesta severného Spiša a Pienin sú ako stvorené pre všetkých, ktorí plánujú svoj veľký deň. Vďaka krásnym prírodným scenériám, tradičným zvykom, zachovanej kultúre a folklóru tu získa každá svadba punc originality. Načerpajte inšpiráciu z našich tipov najlepších miest tohto regiónu pre jedinečný svadobný zážitok.

Dnes si snúbenci na výbere toho správneho miesta dávajú záležať a hitom je svadobný obrad či hostina vonku, ktorú sme donedávna mohli pozorovať iba v amerických filmoch. Môžete ju zažiť aj v magickom prostredí prírody Pieninského národného parku s výnimočným výhľadom na vrch Tri koruny. Ak je aj vaším snom povedať si svoje áno v menej tradičnom prostredí, ako stvorený je na to Nestville park. Okrem toho, že je známy ako expozícia liehovarníctva, s výrobou prvej slovenskej whisky, poskytuje aj výnimočný priestor pre všetkých zamilovaných.

Pôvabné spojenie moderného so súčasným  

Rezbárska sála v Nestville parku nadväzuje na históriu a tradície regiónu severného Spiša, kde svadobný obrad v prostredí vyrezávaného dreva získa neopísateľné čaro a spojí históriu so súčasnosťou. Neopakovateľnú romantickú atmosféru v lete navodí priestranná záhrada s okrasným jazierkom, ktorú môžete využiť pre usporiadanie hostiny i obradu. Súčasťou areálu je čokoládové kráľovstvo Nestville Chocolate, ktoré spája výrobňu čokolády s príjemnou čokoládovňou. Tu si môžete pochutiť na šálke kvalitnej horúcej čokolády alebo sa potešiť vynikajúcou chuťou bonbónov a praliniek od výmyslu sveta. Ak ju chcete dopriať aj svojim blízkym, Nestville čokoládovňa vám na svadbu zabezpečí čokoládové špeciality, sladké zákusky domácej výroby, čokoládové likéry a darčeky pre hostí.

Autor: © Roman Pavluv / www.pavluv.sk

Svadobnú veselicu umocní aj jedinečná ľudová hudba, zážitková gastronómia a nevšedné priestory s celkovou kapacitou 250 hostí, v ktorých sa stretáva luxus a tradícia. Samozrejmosťou je vysoký štandard poskytovaných služieb. Už čoskoro sa tiež otvoria brány novovybudovaného remeselného pivovaru Nestville Taberna, ktorý nadväzuje na dlhoročnú tradíciu varenia piva v obci Hniezdne. V pivovare s neopakovateľnou atmosférou spoznáte históriu a výrobu piva a ochutnáte nefiltrované a nepasterizované poctivé pivo.

Autor: © Roman Pavluv / www.pavluv.sk

Byť svieži po svadbe? Nie je to nemožné!

Tí, ktorí chcú spojiť príjemné s užitočným a na svojej svadbe si zároveň aj oddýchnuť, sú viac ako vítaní v KÚPEĽOCH ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka. Obrúčky so svojou milovanou polovičkou si môžete vymeniť hneď na niekoľkých miestach. Okrem  Kaplnky Matky Ustavičnej Pomoci, nachádzajúcej sa v kúpeľoch, je vysvätený aj celý kúpeľný areál. Pre ozajstných fajnšmekrov ponúkajú hostinu v historickej a štýlovej budove z roku 1884. Tá bola prvou murovanou kúpeľnou budovou a jedinou, ktorá sa zachovala z pôvodných Kúpeľov pod Tromi korunami dodnes. Nádherne sa bude vynímať najmä na svadobných fotografiách.

Okrem kúpeľnej reštaurácie s kapacitou 120 osôb, vonkajších zastrešených kolonád pre 300 hostí a vonkajšej koliby pre 60 ľudí, máte k dispozícií i liečebné a relaxačné procedúry s wellnessom. Ak sa rozhodnete pre kúpeľný park alebo amfiteáter, garantujeme vám, že vy i vaši najbližší nezabudnú na malebnú krásu Pieninského národného parku, v ktorom sa KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka nachádzajú. Hostia s deťmi budú mať o zábavu postarané, keďže v areáli nájdete aj detské ihrisko s trampolínou, veľkú lanovú pyramídu a vonkajšiu Kneipp terapiu s balančným chodníkom.

Kráľovská svadba na Spiši

Ak sa počas svojho veľkého dňa chcete preniesť do minulosti a cítiť sa ako skutočný kráľ a kráľovná, zvoľte si stredoveký hrad Ľubovňa a skanzen. Prvá písomná zmienka o hrade pochádza ešte z roku 1311. Z každého kúsku tohto miesta dýcha história, s ktorou je spojený napríklad Móric Beňovský. Práve on bol najslávnejším väzňom na Ľubovnianskom hrade. Sobáš na tomto majestátnom mieste urobí váš svadobný deň absolútne jedinečným. Obrad sa vykonáva v Kaplnke sv. Michala archanjela. Nemusíte sa obávať, že by vaši hostia zostali hladní. Salaš u Franka vám v tomto prípade zabezpečí kompletný catering.

Hotelový komfort

Spektrum možností výberu, pre mnohých toho najdôležitejšieho dňa, je nesmierne široké. Ak preferujete spečatenie lásky na typickejších miestach, akými sú penzióny či hotely, nevynechajte Penzión Gurmen. V historickom srdci kráľovského mesta Stará Ľubovňa ponúka unikátne prepojenie súčasného a starobylého štýlu s nádhernými salónikmi či vinárňou. Výnimočná je najmä svadobná komnata, ktorá uspokojí aj toho najnáročnejšieho hosťa. Pred piatimi rokmi sa penzión sa rozšíril o nové moderné priestory, zásluhou ktorých sa na vašu hostinu zmestí až dvesto osôb. Svadobné menu vyskladajú podľa vašich predstáv.

Ďalším variantom je Hotel Familia, ktorý od minulého roka ponúka nové a moderné priestory pre svadobné hostiny šité na mieru. Kombinácia štýlového ubytovania, príjemný wellness a skvelá gastronómia s najmodernejšou sálou v okolí je garanciou ideálnej svadby. Pre svadby v lete je k dispozícií aj záhradná terasa s grilom. Zatancovať na tanečnom parkete si môžete až so 150 hosťami.

 

Nezabudnuteľné spomienky

Dôležitou súčasťou dokonalej svadby je i fotenie. Práve fotografie sú živou spomienkou, ktorá tento veľký deň bude navždy pripomínať, preto by ste si na nich mali dať záležať. Región severného Spiša a Pienin s jedinečnými Tromi korunami v pozadí je ako stvorený na fotografovanie. Medzi odporúčané miesta patrí unikátny Biely dom vo Vyšných Ružbachoch, či tamojšie travertínové jazierko. Pre originálne svadobné fotky vyrazte aj na Horu Zvir nad obcou Litmanová. Toto mariánske pútnické miesto vás očarí svojou pokojnou atmosférou. Kúsok histórie do svadobného albumu prenesiete na Ľubovnianskom hrade a skanzene.

Obavy nemusíte mať ani pri výbere toho správneho profesionála. V severnom Spiši a Pieninách objavíte množstvo skvelých fotografov a kameramanov, ktorí vďaka svojej profesionalite a znalosti tohto kraja zhotovia výnimočné obrázky. Ďalšou tradíciou, ktorá sa v súčasnosti teší veľkej obľube, je popolnočné čepčenie nevesty i ženícha. Práve na severnom Spiši a v Pieninách je miestny folklór viac ako bohatý a nájdete tu hneď niekoľko folklórnych súborov. Tie poskytujú aj svadobné čepčenia, pri ktorých nebude ani jedno oko suché. Neostáva nič iné, len dodať, že váš veľký deň nemôže byť iný ako perfektný, ak sa rozhodnete pre veľkolepú krásu tohto severného regiónu.

Aktuálne články