Vianočný Nestville Park – stromček zo sudov, korčuľovanie pod holým nebom a vianočná edícia whisky

Klzisko a ľadová dráha

Adventné obdobie sa v areáli Nestville Parku na východnom Slovensku pri Starej Ľubovni začalo rozsvietením netradičného vianočného stromčeka. V obci Hniezdne sa za necelý týždeň podarilo postaviť viac než 8-metrový stromček z vyše 150 sudov z bieleho duba, v ktorých už dozrievala prvá slovenská Nestville Whisky. Spolu s ním bol rozsvietený aj celý areál spoločnosti, ktorý zdobí 2,5 kilometrov dlhé vianočné osvetlenie.

Domov prvej slovenskej Nestville Whisky

Do vianočného šatu sa zahalila aj expozícia liehovarníctva a tradičných ľudových remesiel Nestville Distillery. Celá prehliadka je zložená z 3 častí, pričom každá sa detailne venuje jednej oblasti – historickej, modernej a tradičnej. Historická časť pozostáva z ukážok ľudových remesiel, ktoré priamo súvisia s liehovarníctvom. Jej neprehliadnuteľnou dominantou sa stal vyrezávaný drevený betlehem na vyše storočnom rebriniaku. V ostrom kontraste s historickým blokom je druhá, moderná časť, ktorá sa venuje jednej z  najmodernejších rafinérii na výrobu liehu v Európe. Poslednú, tretiu časť, obľubujú najmä páni. Ide o Degustačnú miestnosť, v ktorej sa degustuje prvá slovenská Nestville Whisky a tiež o sklady, v ktorých whisky destilát zreje. V tejto časti má každý návštevník jedinečnú príležitosť naplniť si vlastnoručne fľašu vianočnej edície Nestville Whisky Single Barrel 40% priamo na plniacej linke. Záverečnou bodkou prehliadky je návšteva podnikovej predajne tzv. Exposhopu, kde nechýba ani ďalší netradičný vianočný stromček postavený z viac než 300 fliaš produktovej rady Nestville Whisky.

Ľadový svet, pivovar s reštauráciou aj čokoládovňa

Aj tento rok môžu návštevníci Nestville Parku zažiť čaro zimného korčuľovania pod holým nebom na novootvorenom klzisku a unikátnej ľadovej dráhe, ktorých otvorenie v roku 2019 sa nieslo vo výnimočnom duchu. Krstnými rodičmi sa totiž stali – najlepší slovenský hokejový brankár Ján Lašák, majster sveta z Göteborgu 2002 a milovník detského publika Miro Jaroš. Klzisko s rozlohou 525 štvorcových metrov a 100 metrov dlhá ľadová dráha sú prístupné verejnosti na športové vyžitie počas zimných mesiacov od pondelka do nedele. Pre tých korčuliarov, ktorí si nestihli kúpiť korčule je k dispozícii aj požičovňa priamo pri klzisku.

Tohtoročnou novinkou ľadového sveta sú vianočné minitrhy Nestville Taberna, ktoré ponúkajú tradičné jedlá a nápoje na netradičný spôsob, napríklad varené pivo Nestville Beer Wheat 13% či Taberna šišku s ovocnou penou. Nestville Taberna, remeselný pivovar s reštauráciou, svojou sebestačnou produkciu prináša unikátny koncept „z farmy priamo na stôl“, ktorý umocňuje radosť a kulinársky pôžitok zo zrejúcich steakov, legendárnych burgerov a iných špecialít pripravovaných rukami a srdcom prominentného šéfkuchára. V pivovare s neopakovateľnou atmosférou môžete ochutnať nepasterizované poctivé pivo Nestville Beer varené z tých najkvalitnejších surovín.

Na svoje si prídu aj milovníci čokoládových dobrôt v Nestville Chocolate, ktoré spája výrobňu čokolády s príjemnou čokoládovňou. Ako jediná čokoládovňa v regióne ponúka vynikajúcu chuť kvalitnej čokolády a predstavuje históriu, samotné spracovanie a výrobu rôznych čokoládových špecialít. Návštevníci si môžu pochutnať na vianočnom menu, ktoré pozostáva zo špecialít ako perníkový cheesecake, vianočný punč s Nestville Whisky či tradičné vianočné pečivo. Mlsným jazýčkom aj očiam ulahodí nadrozmerný čokoládový Mikuláš s hmotnosťou viac než 2 kilogramy. V ponuke nájdu tiež bábovky, linecké pečivo, pralinky, tabuľkové čokolády, bonboniéry, dragee, nátierky, zákusky, torty domácej výroby a originálne čokoládové likéry.

Jazda na frízskom koni a v koči

Pomyselnou čerešničkou na torte je v Nestville Parku jazdecký areál Nestville Horses, ktorý pozostáva z dvoch moderných stajní s kapacitou 10 až 14 boxov, kruhovky, pieskovej jazdeckej arény s tribúnou a priestranných výbehov. Aj počas vianočného obdobia majú návštevníci možnosť spoznať okolie z konského sedla alebo koča a príjemne unavení si tak dopriať výborné jedlo a kvalitné pitie. Nestville Park toho ponúka viac, ako dokážu návštevníci za jeden deň stihnúť. Možnosťou, ako neprísť o žiaden z ponúkaných zážitkov, je ubytovanie v jedinečných Nestville Apartments.

Neváhajte a navštívte toto výnimočné miesto v regióne severného Spiša a Pienin, na spoznávanie ktorého vám jeden deň nestačí!

Aktuálne články