Voda spievala aj u nás

IMG_9984

Projekt voda spieva niesla v sebe enviromentálny náboj a jeho cieľom bolo prezentovať vodné zdroje, toky a nádrže ich ochranu a starostlivosť.

Do súťaže sme prihlásili náš projekt Cesta minerálnych prameňov. Tento projekt sa RTVS páčil a nám bolo cťou spolupracovať.

Sulín
Litmanová
Vyšné Ružbachy

Natáčanie dokrútky v nás zanechalo krásne spomienky, bolo to veľmi pozitívne naladené, avšak musíme dodať, že aj veľmi náročné.

V trase cesty minerálnych prameňov je zapojených 11minerálnych prameňov, hoci v regióne ich je omnoho viacej. Do súťaže sme však vybrali len štyri, tie najviac známe. Ukázali sme, aký má voda rozmer. Sulínka je výborná na trávenie a vnútorné fyzické procesy, Smerdžonka je expertkou na kožné neduhy, prameň sv. Jána Krstiteľa má duchovný charakter a prameň Lásky a Zabudnutia ten duševný. Tešíme sa, že sa divákom naša dokrútka páčila, že nám poslali hlasy. Veríme, že týmto spôsobom sme náš región zviditeľnili a vzbudili záujem aj o túto krásnu turistickú trasu.

Litmanová
Sulín
Červený Kláštor

Do finále sme síce nepostúpili, avšak zúčastnili sme sa na Galavečeri, čo bol pre nás opäť krásny zážitok. Mohli sme sa tak tešiť z radosti tých, ktorí ocenenie dostali. A bolo to naozaj cítiť. Okrem toho, RTVS pre nás prichystala bohatý a pekný kultúrny program.

Foto: RTVS
Foto: RTVS
Foto: RTVS

Aktuálne články