Zimná nálada v Starej Ľubovni – poézia zimy na Hrade Ľubovňa a príťažlivosť klziska v Nestville Parku v Hniezdnom

Pohľad na Starú Ľubovňu

Zima je obdobím, ktoré krajinu premení na malebnú. V predvianočnom čase pocit pohody a radosti umocňujú romantické svetielka stromčekov a výzdoby.

Región severného Spiša a Pienin ponúka veľa výletov do prírody, ale i takých, ktoré v sebe spájajú pobyt na čerstvom vzduchu s kultúrnym zážitkom.

Pozývame vás do okresu Stará Ľubovňa, na prehliadku starobylého hradu Ľubovňa a na klzisko s ľadovou dráhou v Nestville Park v Hniezdnom.

Navštíviť Ľubovniansky hrad v zimnom šate je ako vstúpiť do rozprávky.

Nielen v podhradí, ale aj v neďalekom lesoparku a celom okolí sa je na čo pozerať. Prechádzka v jeho okolí, ale predovšetkým prechádzka historickými chodbami hradu, je ako návrat v čase.

Mimoriadne zaujímavé expozície hradu vás doslova vtiahnu do čias dávno minulých. Priblížia históriu hradu, hrdých panovníkov, významné ženy po ich boku, životy obyčajných i mimoriadnych ľudí, medzi ktorých patrí aj najslávnejší väzeň hradu Ľubovňa – gróf a dobrodruh Móric Beňovský.

 

Otváracie hodiny Hrad v Starej Ľubovni:

Pondelok: ZATVORENÉ

Utorok: ZATVORENÉ

Streda: 10:00 – 14:00

Štvrtok: 10:00 – 14:00

Piatok: 10:00 – 14:00

Sobota: 10:00 – 14:00

Nedeľa: 10:00 – 14:00

http://www.hradlubovna.sk/

Objavte čaro zimného Nestville Parku.

Ľadová dráha a klzisko spolu s vyrezávaným betlehemom sú zárukou neopakovateľnej vianočnej nálady i dobrej zábavy. Deti sa môžu dosýta vyšantiť a dospelí  nadýchať nostalgie, znovu nájsť záľubu v pôvabnom športe, akým je korčuľovanie. Hrejivé svetielka osvetlenej dráhy vám zaručene dodajú tú správnu energiu.

Klzisko pod holým nebom, otvorené v roku 2019, je ideálnym tipom na rodinný výlet, ktorý je nenáročný a ponúka množstvo zábavy pre všetky vekové kategórie.

Krstnými rodičmi klziska sa stali – najlepší slovenský hokejový brankár Ján Lašák, majster sveta z Göteborgu 2002 a milovník detského publika, spevák Miro Jaroš.

Klzisko s rozlohou 525 štvorcových metrov a 100 metrov dlhá ľadová dráha sú prístupné verejnosti od pondelka do nedele.

Pre tých korčuliarov, ktorí si nestihli kúpiť korčule, je k dispozícii aj požičovňa priamo pri klzisku. Zapojte sa s celou rodinkou do zimných športových aktivít v Nestville Parku a užite si tak radosť zo spoločne stráveného času na korčuliach.

 

*V prípade nepriaznivého počasia si Nestville Park vyhradzuje právo na zmenu otváracích hodín

Lístky je možné si zakúpiť v Nestville Taberna a v Nestville Chocolate v Hniezdnom.

Otváracie hodiny: 10:00 – 20:00 hod.

Cena vstupeniek: – dospelí: 3 €

                             – deti: 2 €

Vstup na jednotlivé atrakcie je možný len v režime OP (očkovaní – prekonaní)

http://www.nestvillepark.sk/

Aktuálne články