Zrelaxujte v novom wellness centre KÚPEĽOV ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka

bazen-smerdzonka-e1622622098331

Región severného Spiša a Pienin je výnimočný nielen vďaka krásnej prírode a mnohým historickým pamiatkam, ale aj niekoľkým minerálnym prameňom, ktoré pomáhajú pri liečení rôznych zdravotných ťažkostí. Jedným z nich je prameň Smerdžonka v Červenom Kláštore, využívaný na kúpeľné účely už v 19. storočí. Vďaka špecifickému zápachu po sírovodíku verili miestni obyvatelia, že pochádza z iného, nadprirodzeného sveta. KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka, ktoré pokračujú v tradícii kúpeľníctva v tejto lokalite, ponúkajú verejnosti možnosť zlepšiť svoj zdravotný stav alebo si len tak oddýchnuť a načerpať  sily. Vďaka komplexnej vybavenosti sú výborným miestom na pobyt alebo aspoň krátkodobú návštevu.

V kúpeľoch sa liečia chronické neprenosné kožné choroby, ochorenia dýchacích ciest, choroby pohybového ústrojenstva, duševné a onkologické choroby, pooperačné stavy štítnej žľazy, choroby z povolania a niektoré z chorôb tráviaceho ústrojenstva. Kúpeľná liečba môže byť hradená zdravotnou poisťovňou a absolvovať ju môžu dospelí i deti. Pacienti, ktorí prekonali ochorenie spôsobené koronavírusom a stále sa necítia fit, majú možnosť absolvovať POST COVID-ový pobyt. Pre všetkých ostatných, ktorí by radi strávili príjemné chvíle v čarovnom prostredí Pienin, majú kúpele pripravené viaceré typy pobytov. Pre všetky páry milujúce romantiku je určený pobyt Wellness romantika na dve noci, vďaka ktorému zažijú nezabudnuteľné chvíle s romantickou večerou pri sviečkach a fľaši sektu i spoločným relaxom vo wellness centre a to všetko v krásnej prírode národného parku. Využiť možno aj pobyty ako Čaro Pienin, Rodinná wellness idylka, pre staršiu generáciu je určený pobyt Jeseň života, v zimnom období pobyt Hrejivá zima.

Pre návštevníkov je  tiež k dispozícii nové wellness centrum s bazénom a bohatou ponukou relaxácie. Plavcov poteší bazén s dĺžkou viac než 14 m, ktorý zahŕňa masážne trysky i  vzduchovú masáž posedením na lavičkách pod vodou. Pre tých najmenších je určený detský bazén s hĺbkou len 30 cm. Návštevníci môžu tiež navštíviť saunový svet, v ktorom sa nachádza infrasauna, fínska sauna a parné sauny s esenciou eukalyptu či soľnými výparmi. Ochladiť sa po saune môžu tradičným spôsobom v ochladzovacom bazéne, fínskym vedrom,  sprchou, ale aj netradične ľadom. Vo wellness centre je hneď niekoľko jacuzzi, nechýba tepidárium predstavujúce príjemnú relaxáciu na anatomicky tvarovaných a vyhrievaných ležadlách s relaxačnou hudbou v pozadí aj Kneippov chodník a soľná inhalácia.

Okrem širokej škály liečebných a relaxačných procedúr či wellness centra ponúkajú KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka aj viaceré možnosti ubytovania či už v priestoroch hotela Dom zdravia, v novovybudovanom  Wellness Penzióne Smerdžonka alebo v Kúpeľných domčekoch. Ubytovanie rôzneho štandardu tak uspokojí požiadavky všetkých návštevníkov. Z prvej murovanej kúpeľnej budovy z roku 1884, ktorá sa ako jediná zachovala z pôvodných kúpeľov je dnes reštaurácia. V kúpeľnej reštaurácii je možné ochutnať miestne i kulinárske špeciality. V areáli je k dispozícií altánok s liečivou vodou aj niekoľko oddychových a športových zón určených pre návštevníkov všetkých vekových kategórií. Miesto stíšenia a pokoja poskytuje kaplnka s nádhernou ikonou, ktorá je zasvätená Matke Ustavičnej Pomoci. Možné je vyskúšať tiež vonkajšiu Kneipp terapiu a balančný chodník. Športové vyžitie umožňujú vonkajšie fitness stroje aj ihriská na bedminton, futbal a volejbal. Medzi ďalšie voľnočasové aktivity patria ruské kuželky, veľký šach a petang. Pre aktívny oddych a osvieženie je vhodný tiež vonkajší bazén s protiprúdom. V neposlednom rade si na svoje prídu aj deti, ktoré sa môžu vyšantiť na detskom ihrisku s trampolínou či na veľkej lanovej pyramíde. Samozrejme, odporúčame vydať sa na výlet a spoznávať čaro Pienin, vidieť krásnu prírodu, zaujímavé historické pamiatky, zažiť splav Dunajca,  využiť možnosti pešej turistiky i cykloturistiky.

Doprajte si dokonalý oddych v srdci Pienin v každom ročnom období a navštívte KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka. Objavujte s nami severný Spiš a Pieniny.

Aktuálne články