Fašiangové popoludnie v skanzene pod hradom Ľubovňa

27feb15:300:00Fašiangové popoludnie v skanzene pod hradom Ľubovňa

Event Details

Fašiangové popoludnie v skanzene pod hradom Ľubovňa sa bude niesť v duchu zábavy, fašiangového pochodu a pochovávania basy.
Na fašiangovom podujatí Fašengi, fošong, puščaňa, v nedeľu popoludní o 15:30h v skanzene pod hradom Ľubovňa uvidíte aj zaujímavých hostí!
Ľudová hudba Magura z Kežmarku je laureátom celoštátnej súťaže hudobného folklóru dspelých v kategórii ľudových hudieb Vidiečanova Habovka z roku 2019, kde súťažili s melódiami naštudovanými na základe výskumu ľudovej hudby pod vedením Gustáva Klempára z Veľkej Lesnej. Pôsobí primárne ako hudobná zložka Folklórneho súboru Magura.
FS Vrchovina zo Starej Ľubovne už mnohí dobre poznáte. Viete však, že sa v roku 2021 v celoštátnej súťaži choreografií Jazykom tanca stala držiteľom strieborného pásma s celovečerným programom Na mýte? Boli v ňom spracované historické udalosti a folklórne prejavy z horného Spiša pred začiatkom 2. svetovej vojny.
Naše fašiangy pod hradom Ľubovňa obohatia i sólistky z dievčenskej speváckej skupiny Šafolka zo Smižian, niekoľkonásobného laureáta celoštátnych súťaží detkých folklórnych súborov (Eniki beniki 2019)

Time

27. február 2022 15:30 - 0:00(GMT+00:00)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *