SLÁVNOSTI POĽSKO - GORALSKEJ KULTÚRY

05sep13:300:00SLÁVNOSTI POĽSKO - GORALSKEJ KULTÚRY

Event Details

Organizátori podujatia – Ľubovnianske osvetové stredisko a Mesto Stará Ľubovňa srdečne pozývajú širokú verejnosť.

V Starej Ľubovni opäť ožijú poľské i goralské tradície. Už po piatykrát sa tu uskutočnia SLÁVNOSTI POĽSKO-GORALSKEJ KULTÚRY V STAREJ ĽUBOVNI, ktoré vytvárajú priestor pre domácich účinkujúcich ako i hostí z prihraničných poľských oblastí a z iných regiónov Slovenska. Tohoročné slávnosti sa uskutočnia v nedeľu 5. septembra 2021 a ich program bude rozdelený nasledovne.
O 13.30 h sa budú stretávať v centre mesta na Námestí sv. Mikuláša účinkujúce súbory, aby prešli krojovaným sprievodom pešou zónou do parku na Námestí generála Štefánika, kde sa o 14.00 h začne kultúrny program s názvom „NA GUROĽSKEJ MUZICE“.
V programe vystúpia folklórne skupiny Taľar z Novej Ľubovne, Javorina z Kolačkova, ľudová hudba Zamiškovci z Kolačkova, folklórny súbor Maguranka zo Spišskej Starej Vsi a sólisti z obcí Nová Ľubovňa, Lesnica a Stará Ľubovňa. Ako hosť programu sa predstaví folklórny súbor Vagonár z Popradu. Moderátorom podujatia bude známy regionálny umelec Jozef Jendrichovský z Novej Ľubovne.
Súčasťou podujatia sú i sprievodné akcie. V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie uskutoční v Dome kultúry v Starej Ľubovni. Vstup na podujatie je bezplatný, podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu kultúry národnostných menšín.

Time

5. september 2021 13:30 - 0:00(GMT+00:00)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *