Obec Litmanová

Pútnické miesto

Rusínska obec vsadená do prekrásnej prírody Ľubovnianskej vrchoviny, ležiaca na hranici s Poľskom. Je skvelým miestom pre relax počas celého roka, kde sa na jednom mieste stretáva pôvodná architektúra.

Viac informácií

Drevenice a drevené stodoly „majdány“, zachovaný rusínsky dialekt a moderné lyžiarské stredisko – raj pre lyžiarov. Pokoj v duši nájdete na hore Zvir, známom pútnickom mieste veriacich. S poľskými susedmi ju spájajú značené turistické chodníky.

Čo vidieť a zažiť

Kde spať

Čo sa oplatí navštíviť

Ski Fakľovka

Lyžiarské stredisko, kde rekreační i nároční lyžiari môžu využívať rôzne sklony a profily zjazdových tratí v nadmorskej výške od 690 do 920 m. Sú tu vhodné terény aj na preteky. Pri prevýšení 280 m sú k dispozícii 3 lyžiarske vleky (150, 400 a 1000m.) Ich celková prepravná kapacita je 2000 osôb/hod. Lyžiarske svahy sú umelo zasnežované a osvetlené. V stredisku je možnosť kompletných stravovacích služieb v štýlovej čajovni goralského typu a bufetu priamo na svahu. Je tu tiež požičovňa lyžiarskeho výstroja a ski-servis. Návštevníci sa môžu ubytovať priamo v lyžiarskom areáli v zrubových chatách.

Obecný úrad

Obec Litmanová
Litmanová 79
065 31 Litmanová

E-mail

obeclitmanova@litmanova.sk