Obec Nová Ľubovňa

Žriedlo minerálnych prameňov

V minulosti patriaca k panstvu hradu Ľubovňa, ktorú kráľ Žigmund dal spolu s hradom a 16 mestami Spiša do poľského zálohu. Dnes moderná obec v regióne s najvyšším počtom obyvateľov, modernou infraštruktúrou, zachovávajúca si však svoje tradície.

Viac informácií

Na jej území nazvanom Ľubovnianske Kúpele , vyviera niekoľko minerálnych prameňov, ktoré sa kedysi využívali na pitné kúry a liečebné účely sú v súčasnosti plnené a distribuované pod názvom „Ľubovnianka“. Okrem minerálnych prameňov, ktoré Vás aj dnes osviežia, príroda ponúka množstvo príležitostí na turistiku, cykloturistiku, hubárčenie, zber lesných plodov, zimné športy a potulky lesom.

Čo vidieť a zažiť

Kde spať a jesť

Čo sa oplatí navštíviť

Lyžiarske stredisko v Ľubovnianských Kúpeľoch

Nachádza sa 8 km od mesta Stará Ľubovňa. K dispozícii 6 vlekov a zjazdovky rôznych obtiažností o celkovej dĺžke 4600 m. V tomto sympatickom lyžiarskom stredisku nájdete lyžiarsku školu, požičovňu lyží ako aj ski servis. Zjazdovky sú vhodné najmä pre začiatočníkov a mierne pokročilých lyžiarov.

Osobnosti Novej Ľubovne

Andrej Probstner st.

Banský odborník a banský podnikateľ. Prepojil cestu z Levoče do Starej Ľubovne, čím tiež umožnil spojenie dolných častí krajiny s priesmykom v Mníšku n/Popradom vedúcim do Haliče. Pre verejnosť sprevádzkoval Novoľubovnianske kúpele a zabezpečil k nim aj cestný prístup.

Alfréd Artúr Probstner

Pravnuk Andreja Probstnera st. V roku 1921 za zanietil pre sprevádzkovanie zatvorených kúpeľov . Súčasne tiež zabezpečil autobusové spojenie až do Novoľubovnianskych Kúpeľov. Získal licenciu na výrobu a predaj minerálnej vody.

Obecný úrad

Obec Nová Ľubovňa
Nová Ľubovňa 102
065 11 Nová Ľubovňa

E-mail

obec@novalubovna.sk