Obec Lechnica

S najkrajším výhľadom na Tri koruny

Lechnica je prastarou obcou ležiacou v údolí potoka Havka na úpätí Spišskej Magury s prekrásnym výhľadom na panorámu Pienin a ich najväčšiu dominantu Tri Koruny. Jedinečný je však aj panoramatický pohľad na Tatry a Haligovské skaly.

Viac informácií

Bývalá poľnohospodárska dedina so zachovalými prvkami ľudovej architektúry profituje čoraz viac zo svojej polohy mimo hlavných ciest, ale v centre Pienin a takmer nedotknutej prírody. Čoraz viac sa tu totiž rozvíja chalupárstvo a agroturistika. Obec sa nachádza len 1 km od centra turistického ruchu v Červenom Kláštore, no zároveň si zachováva výrazný pokoj. V obci sa budujú a obnovujú turistické chodníky a cyklochodníky typu SINGLETRACK. Miesta s takmer nedotknutou panenskou prírodou lákajú návštevníkov pre načerpanie novej energie. Zaujímavosťou Lechnice je aj diviačia obora. Obec Lechnica je tak veľmi vyhľadávanou destináciou na chvíle oddychu a zábavy.

Čo vidieť a zažiť

Kde spať a jesť

Osobnosti Lechnice

Vaclav Vraný

„Pánslav“ učil v miestnej škole, botanik, zakladateľ turistického spolku na Slovensku a neskôr kustód Martinskeho múzea, je to starý otec Vladimíra Clementisa. Má postavenú mohylu nad Tisovcom.

Obecný úrad

Obec Lechnica
Lechnica 92
059 06 Lechnica

E-mail

lechnica@slnet.sk